Kluby z powiatu krotoszyńskiego na czele

Kluby z powiatu krotoszyńskiego na czele - Zdjęcie główne

Z zawodów, które odbyły się w Poznaniu, zawodnicy TAR-u wrócili z trzema medalami. W kategorii do 40 kg bezkonkurencyjny okazał się Piotr Krajewski. W rywalizacji cięższych o 5 kilogramów chłopców zwyciężył z kolei Filip Twardowski. Zaś brązowy medal wywalczył Michał Fabianowski. ??Chłopak trenuje od kilku lat. Waży ponad 100 kg przy wzroście 180 cm w wieku 14 lat. Jego sukces to znakomita wiadomość, zwłaszcza jeśli patrzy się pod kątem kadry narodowej ??zachwyca się prezes TAR-u, Dariusz Rozum. Na 230 zawodników uczestniczących w mistrzostwach ??TAR wygrał klasyfikację medalową chłopców po raz pierwszy. ??To bardzo dobra wiadomość, bo nigdy w tak młodej kategorii nie mieliśmy takich sukcesów. Zwłaszcza, że mieliśmy tylko siedmioosobową reprezentację. Ważne jest, że w każdej kategorii wiekowej zawodnicy TAR-u walczą o awans do kadry ??mówi Dariusz Rozum. Równie dobrze wypadli na mistrzostwach zawodnicy drugiego klubu z powiatu krotoszyńskiego ??Samsona Kobylin. Z tytułem mistrza Polski młodzików wrócił z Poznania Kacper Biedermann. Zawodnik Samsona wygrał klasyfikację do 65 kg. Jego kolega klubowy ??Marek Trawiński został wicemistrzem Polski w kategorii do 50 kg. Drugie srebro dla klubu z Kobylina zdobył Piotr Sikora w kategorii do 35 kg. (tom)

Towarzystwo Atletyczne Rozum wygrało medalową klasyfikację Mistrzostw Polski Młodziczek i Młodzików w Sumo. TAR wyprzedziło w tej klasyfikacji Samsona Kobylin.Z zawodów, które odbyły się w Poznaniu, zawodnicy TAR-u wrócili z trzema medalami. W kategorii do 40 kg bezkonkurencyjny okazał się Piotr Krajewski. W rywalizacji cięższych o 5 kilogramów chłopców zwyciężył z kolei Filip Twardowski. Zaś brązowy medal wywalczył Michał Fabianowski. – Chłopak trenuje od kilku lat. Waży ponad 100 kg przy wzroście 180 cm w wieku 14 lat. Jego sukces to znakomita wiadomość, zwłaszcza jeśli patrzy się pod kątem kadry narodowej – zachwyca się prezes TAR-u, Dariusz Rozum. Na 230 zawodników uczestniczących w mistrzostwach – TAR wygrał klasyfikację medalową chłopców po raz pierwszy. – To bardzo dobra wiadomość, bo nigdy w tak młodej kategorii nie mieliśmy takich sukcesów. Zwłaszcza, że mieliśmy tylko siedmioosobową reprezentację. Ważne jest, że w każdej kategorii wiekowej zawodnicy TAR-u walczą o awans do kadry – mówi Dariusz Rozum. Równie dobrze wypadli na mistrzostwach zawodnicy drugiego klubu z powiatu krotoszyńskiego – Samsona Kobylin. Z tytułem mistrza Polski młodzików wrócił z Poznania Kacper Biedermann. Zawodnik Samsona wygrał klasyfikację do 65 kg. Jego kolega klubowy – Marek Trawiński został wicemistrzem Polski w kategorii do 50 kg. Drugie srebro dla klubu z Kobylina zdobył Piotr Sikora w kategorii do 35 kg. (tom)