Koźminianki najlepsze w finale szczypiornistek

Koźminianki najlepsze w finale szczypiornistek - Zdjęcie główne

Finał rejonu szczypiornistek rozegrano w Koźminie Wlkp. Najlepsze okazały się gospodynie. Do rywalizacji przystąpiło pięć drużyn początkowo grających w dwóch grupach, 2 x 15 minut. W gr. A najlepsze były uczennice kępińskiego ZSP 1, co ciekawe oba swoje mecze, wygrywając taką samą różnicą siedmiu bramek, z ZS 1 Ostrzeszów 13:6 i III LO Kalisz 15:8. Po wyrównanym spotkaniu ostrzeszowianki zwyciężyły kaliszanki 7:6. W jedynym meczu gr. B koźminianki rozgromiły uczennice ZST Pleszew 21:5. Finał nie zaczął się dobrze, gdyż po pięciu minutach kępnianki, grając szczelnym i wysokim blokiem, prowadziły 2:0, ale w ósmej minucie był już remis 2:2. W ostatniej minucie pierwszej połowy przewaga rywalek wynosiła trzy bramki (4:7), ale tuż przed przerwą miejscowe zdołały zmniejszyć dystans do jednego „oczka” (6:7). Na początku drugiej części powinno być jeszcze lepiej, ale gospodynie nie wykorzystały trzech sytuacji. Tymczasem w 23. minucie kępnianki odzyskały trzypunktową przewagę (6:9). Gdy 120 sekund później było 7:10 o przerwę poprosił opiekun koźminianek Adam Kuzia. Był to strzał w przysłowiową dziesiątkę, gdyż po powrocie na boisko jego, na nowo zmobilizowane i poinstruowane, zawodniczki, dokonały czegoś, wydawałoby się nie realnego. Nie tylko odrobiły stratę, ale na dwie minuty przed końcem, po raz pierwszy w tym niesamowitym pojedynku, same wyszły na prowadzenie (11:10). W ostatniej minucie koźmińska bramkarka obroniła rzut karny, co miało decydujący wpływ na losy spotkania, za to jej koleżanki zdobyły jeszcze jednego gola i wspólnie mogły się cieszyć z ciężko wywalczonego mistrzostwa. W meczu o trzecią pozycję trwającym 2 x 10 minut pleszewianki były lepsze od ostrzeszowianek 5:4.