Koźmińskie drużyny najlepsze w rejonie

Koźmińskie drużyny najlepsze w rejonie - Zdjęcie główne

Powiat krotoszyński reprezentowała drużyna koźmińskiej SP 1 prowadzona przez Jacka Zawodnego. Oprócz niej wystąpiły też reprezentacje szkół ze Zbierska, Odolanowa, Kuźnicy Grabowskiej, Pleszewa, Kierzna, Kalisza i oczywiście gospodarze. W eliminacjach koźminianie pokonali kaliszan 1:0, Kierzno 3:2 i bezbramkowo zremisowali z miejscowymi. Dało to im awans do finału, w którym wygrali z odolanowianami 4:1.Równie dobrze spisali się ich starsi koledzy, czyli gimnazjaliści. Ich finał okręgowy odbył się w Kaliszu. Grano 2 x 8 minut. W grupie eliminacyjnej koźminianie najpierw bezbramkowo zremisowali z uczniami miejscowej ?dziewiątki?, następnie pokonali gołuchowian 2:0 i Korzeniewo 4:0. To dało im pierwsze miejsce w grupie i awans do finału. W nim przeciwnikiem był zespół z Mikorzyna, który pokonał ostrzeszowian, ostrowian i miejscową ?jedynkę?. Koźmianie wygrali 5:1 i, tak jak ich młodsi koledzy, także zostali najlepsi w rejonie. Obie drużyny tym samym awansowały do wielkopolskich finałów. (wb)

Mistrzostwa rejonu w halowej piłce nożnej najmłodszej kategorii rozegrano w Grabowie nad Prosną.Powiat krotoszyński reprezentowała drużyna koźmińskiej SP 1 prowadzona przez Jacka Zawodnego. Oprócz niej wystąpiły też reprezentacje szkół ze Zbierska, Odolanowa, Kuźnicy Grabowskiej, Pleszewa, Kierzna, Kalisza i oczywiście gospodarze. W eliminacjach koźminianie pokonali kaliszan 1:0, Kierzno 3:2 i bezbramkowo zremisowali z miejscowymi. Dało to im awans do finału, w którym wygrali z odolanowianami 4:1.Równie dobrze spisali się ich starsi koledzy, czyli gimnazjaliści. Ich finał okręgowy odbył się w Kaliszu. Grano 2 x 8 minut. W grupie eliminacyjnej koźminianie najpierw bezbramkowo zremisowali z uczniami miejscowej „dziewiątki”, następnie pokonali gołuchowian 2:0 i Korzeniewo 4:0. To dało im pierwsze miejsce w grupie i awans do finału. W nim przeciwnikiem był zespół z Mikorzyna, który pokonał ostrzeszowian, ostrowian i miejscową „jedynkę”. Koźmianie wygrali 5:1 i, tak jak ich młodsi koledzy, także zostali najlepsi w rejonie. Obie drużyny tym samym awansowały do wielkopolskich finałów. (wb)