Autor:

Krotoszanie na Biegu Niezłomnych - Zdjęcie główne

Przeczytaj również:

Sport

Na trasie liczącego 10 km biegu wystartowało aż 1500 zawodników a KS Krotosz reprezentowało czterech biegaczy. Tylko pierwszy kilometr prowadził asfaltem pod górę. Kolejne przebiegały górskimi, kamienistymi i śliskimi ścieżkami prowadzącymi na Ślężę. Meta znajdowała się przy Przełęczy pod Wieżycą obok Domu Turysty ?Pod Wieżycą?. Należy zaznaczyć, że na każdym kilometrze znajdowała się tablica upamiętniająca jednego z Żołnierzy Wyklętych, a na mecie zorganizowano galerię, gdzie każdy po biegu mógł bliżej poznać historię bohaterów. Zwyciężył Krzysztof Wiśniowski (Nowa Wieś, 37,39), a krotoszanie zajęli następujące miejsca: 28. Krzysztof Kasprzak (9 w M-40, 43,18), 54. Piotr Grzempowski (19 w M-20, 45,07), 91. Andrzej Maciejewski (4 w M-50, 46,36), 449. Wojciech Ryba (136 w M-20, 55,12). 123 miejsce w klasyfikacji generalnej zajęła najlepsza z kobiet ? Justyna Romanowska z Kąt Wrocławskich (47,55). (wb)

Pierwszy Bieg Niezłomnych w Sobótce koło Wrocławia poświęcony był pamięci Żołnierzy Wyklętych, którzy nie poddali się sowieckiej okupacji tuż po II wojnie światowej.Na trasie liczącego 10 km biegu wystartowało aż 1500 zawodników a KS Krotosz reprezentowało czterech biegaczy. Tylko pierwszy kilometr prowadził asfaltem pod górę. Kolejne przebiegały górskimi, kamienistymi i śliskimi ścieżkami prowadzącymi na Ślężę. Meta znajdowała się przy Przełęczy pod Wieżycą obok Domu Turysty „Pod Wieżycą”. Należy zaznaczyć, że na każdym kilometrze znajdowała się tablica upamiętniająca jednego z Żołnierzy Wyklętych, a na mecie zorganizowano galerię, gdzie każdy po biegu mógł bliżej poznać historię bohaterów. Zwyciężył Krzysztof Wiśniowski (Nowa Wieś, 37,39), a krotoszanie zajęli następujące miejsca: 28. Krzysztof Kasprzak (9 w M-40, 43,18), 54. Piotr Grzempowski (19 w M-20, 45,07), 91. Andrzej Maciejewski (4 w M-50, 46,36), 449. Wojciech Ryba (136 w M-20, 55,12). 123 miejsce w klasyfikacji generalnej zajęła najlepsza z kobiet – Justyna Romanowska z Kąt Wrocławskich (47,55). (wb)