Autor:

Krotoszanie na jubileuszowym  V Rogozińskim Półmaratonie - Zdjęcie główne

Przeczytaj również:

Sport

Biegacze KS KROTOSZ wystartowali w jubileuszowej, piątej edycji Półmaratonu Przemysła II w Rogoźnie. Pomimo deszczowej pogody, impreza po raz kolejny uznana została za bardzo udaną. Jak to miało miejsce w latach ubiegłych, również w tym roku, trasa prowadziła przez graniczące z Rogoźnem wioski, a także malowniczy las bukowy, będący częścią rezerwatu Buczyna. Na mecie czekały liczne atrakcje, a co najważniejsze ludzie żyjący tą imprezą i wprowadzający niezapomnianą atmosferę. Z okazji jej piątej, jubileuszowej edycji, po ceremonii dekoracji, organizatorzy poczęstowali wszystkich urodzinowym tortem. Warto także podkreślić, że wśród biegaczy naszego klubu były osoby, które ukończyły wszystkie pięć edycji Rogozińskiego Półmaratonu: Karol Olejniczak, Justyna Karolczak oraz Joanna Olejniczak. Każda z takich osób otrzymała od organizatorów pamiątkową statuetkę. Spośród krotoszan najlepiej zaprezentował się Karol Olejniczak, który z czasem 1:27:15 zajął 15 miejsce w OPEN oraz 4 w kategorii M40. W kategoriach wiekowych triumfowali także: Justyna Karolczak, która zwyciężyła w kategorii K18 z czasem 1:36:05 i Czesław Sienkiewicz, który również wygrał swoją kategorię wiekową M60 z czasem 1:40:58. 2 miejsce w kategorii M50 z czasem 1:34:32 zajął Marian Poczta.