Krotoszanie opanowali Rogoźno

Krotoszanie opanowali Rogoźno - Zdjęcie główne

Rogoźno to jedenastotysięczne miasto w?północnej części województwa wielkopolskiego, w?powiecie obornickim. Leży ono nad rzeką Wełną i?Jeziorem Rogozińskim. Niewątpliwą atrakcją okolic miasta jest rezerwat leśny Buczyna, obejmujący obszar około 15?hektarów stupięćdziesięcioletnich drzew bukowych i?jest on największym ich skupiskiem w?regionie. Właśnie przez ten malowniczy rezerwat prowadziła częściowo trasa 4. półmaratonu. Atrakcją jest również fakt, iż przebiega tu 17. południk długości geograficznej wschodniej. Miasto na trwałe weszło do historii Polski 8?lutego 1296?r., kiedy król Przemysł II został tu zamordowany z?inicjatywy margrabiów brandenburskich.
Na starcie biegu stanęło około pół tysiąca zawodników z?całej Polski. Poprowadzony on został przez ulice Rogoźna, okoliczne wsie i?wspomniany już rezerwat Buczyna a?ukończyło go 445?osób. Zwycięzcą został Filip Jańczak z?czasem 1:15:27. Wśród kobiet tryumfowała Dorota Lutomska z?czasem 1:29:00. Czwartą zawodniczką w?klasyfikacji kobiet była krotoszynianka Justyna Olejniczak (zwyciężczyni trzech poprzednich edycji) z?czasem 1:34:45. Zajęła ona 1?miejsce w?kategorii K20. W?tym roku Rogoźno zostało opanowane przez zawodników KS „Krotosz” –?wystartowało ich 21. W?ten sposób, jak zawsze, promowali nasze miasto. Najlepszym z?nich okazał się Artur Marek, który z?czasem 1:27:49?zajął 20. miejsce open. Miejsce 22. zajął Karol Olejniczak z?czasem 1:28:02. Na kolejnych miejscach uplasowali się: Krzysztof Maciejewski (miejsce 29, 1:29:38), Piotr Grzempowski (miejsce 40, 1:32:32), Marcin Obal (miejsce 58?1:34:41) i?wspomniana wcześniej Justyna Olejniczak (miejsce 59). Na miejscu 67. przybiegł Marian Poczta (1:35:48), a?na 68. Andrzej Maciejewski (1:36:02). 70-tym zawodnikiem, a?pierwszym w?kategorii M60, był Czesław Sienkiewicz (1:36:46). Ponadto w?półmaratonie startowali: Karol Mroczkowski, Tomasz Knapik, Rafał Sójka, Krzysztof Kasprzak, Monika Sobkowiak, Piotr Tyczyński, Maciej Sobkowiak, Joanna Olejniczak, Marika Mroczkowska, Walery Maćkowiak. Organizatorzy rogozińskiej imprezy byli zachwyceni, że tak liczna grupa zawodników Krotosza wzięła udział w?ich biegu i?zapraszając ich na kolejna edycje stwierdzili, że tak zgranej i?wyjątkowej    ekipy nie może zabraknąć w?przyszłym roku.