Krotoszyn. Sumocy wystartowali w Siedlcach i Brandenburgu

Krotoszyn. Sumocy wystartowali w Siedlcach i Brandenburgu - Zdjęcie główne

Zawodnicy Towarzystwa Atletycznego ?Rozum? Krotoszyn wzięli udział w Pucharze Polski, który odbył się w Siedlcach.Na Mazowsze zjechało około 120 zawodników z całego kraju. Udało się jednak i Olimpia Robakowska, która po raz kolejny pokazała, że jest królową zarówno w kategorii ? 80kg, jak i w kategorii open przywiozła z zawodów dwa złote krążki.Swoją formę potwierdził również Michał Fabianowski walczący w kat. wagowej +100kg , który stanął na III miejscu pudła Pucharu Polski.

Zawodnicy Towarzystwa Atletycznego „Rozum” Krotoszyn wzięli udział w Pucharze Polski, który odbył się w Siedlcach.Na Mazowsze zjechało około 120 zawodników z całego kraju. Udało się jednak i Olimpia Robakowska, która po raz kolejny pokazała, że jest królową zarówno w kategorii – 80kg, jak i w kategorii open przywiozła z zawodów dwa złote krążki.Swoją formę potwierdził również Michał Fabianowski walczący w kat. wagowej +100kg , który stanął na III miejscu pudła Pucharu Polski.

Sumocy nie zdążyli jeszcze dobrze wypocząć, a już pojechali na następne zawody – tym razem do Niemiec, by powalczyć podczas Brandenburger Roland Open w Sumo.

Z turnieju przywieźli aż 8 medali – trzy złote, trzy srebrne i dwa brązowe.

Olimpia, dla której ten rok jest pasmem nieustających sukcesów zajęła I miejsce w kategorii -80 kg i pierwsze w open. Michał Fabianowski zajął II lokatę w kat. +90 kg. Kacper Wiatrak przywiózł z Niemiec brązowy medal w kat. -60kg., Jakub Hekiert uplasował się na II miejscu, w kat. -35 kg, Kacper Mikołajczyk nie miał sobie równych w kat. +70 kg, Mikołaj Mrowiński zajął III miejsce w kat. -70 kg, a Artur Pauter zdobył srebrny medal w kat. – 60 kg.