Krotoszynianie na Biegu Lechitów w Gnieźnie

Krotoszynianie na Biegu Lechitów w Gnieźnie - Zdjęcie główne

Trasa z Ostrowa Lednickiego wiodła przez miejscowości wokół Gniezna, a meta, po raz pierwszy, została umiejscowiona na Placu Św. Wojciecha. Pierwszy na mecie zameldował się Kenijczyk Francis Lagat Kiplagat. Tuż za nim przybiegł ubiegłoroczny triumfator Michał Cenkier, a następnie najszybszy lekarz ??Jakub Osuch. Obaj reprezentują Jarocin. Wśród pań również zwyciężyła Kenijka, przed dwiema Ukrainkami: Mariją Sarafinyuk i Natalią Nagriniak. Krotoszanin Przemysław Poprawa, z czasem 01:29:16 zajął 41 miejsce w open i 11 w kat. M-30. Był to dla niego już szósty start w ramach 5 Grand Prix Wielkopolski w Półmaratonie. Powiat krotoszyński reprezentowało jeszcze sześcioro biegaczy zajmujących następujące pozycje: 117. Artur Marek (1,37,16), 291. Jarosław Kalak (1,46,08), 495. Joanna Żyto (1,53,27), 705. Robert Konarski (2,00,40), 888. Lech Król (2,09,01), 1004. Monika Koczorowska (2,17,25). (wb)

1153 biegaczy ukończyło tzw. Bieg Lechitów w Gnieźnie.Trasa z Ostrowa Lednickiego wiodła przez miejscowości wokół Gniezna, a meta, po raz pierwszy, została umiejscowiona na Placu Św. Wojciecha. Pierwszy na mecie zameldował się Kenijczyk Francis Lagat Kiplagat. Tuż za nim przybiegł ubiegłoroczny triumfator Michał Cenkier, a następnie najszybszy lekarz – Jakub Osuch. Obaj reprezentują Jarocin. Wśród pań również zwyciężyła Kenijka, przed dwiema Ukrainkami: Mariją Sarafinyuk i Natalią Nagriniak. Krotoszanin Przemysław Poprawa, z czasem 01:29:16 zajął 41 miejsce w open i 11 w kat. M-30. Był to dla niego już szósty start w ramach 5 Grand Prix Wielkopolski w Półmaratonie. Powiat krotoszyński reprezentowało jeszcze sześcioro biegaczy zajmujących następujące pozycje: 117. Artur Marek (1,37,16), 291. Jarosław Kalak (1,46,08), 495. Joanna Żyto (1,53,27), 705. Robert Konarski (2,00,40), 888. Lech Król (2,09,01), 1004. Monika Koczorowska (2,17,25). (wb)