Krotoszyński kolarz drugi w Mikstacie

Krotoszyński kolarz drugi w Mikstacie - Zdjęcie główne

Krzysztof Kubik, młody krotoszyński kolarz – amator reprezentujący grupę Interkol Ostrów Wlkp. – zajął drugie miejsce w kat. do 25 lat oraz piąte w klasyfikacji generalnej w wyścigu „Rozpoczęcie lata 2014” w Mikstacie. Trasa miała 75 km - 3 okrążenia po 25 km. - Na trzecim okrążeniu dużą selekcję zrobiły trudne podjazdy, chociaż na każdym z nich ktoś odpadał. - Już po pierwszym okrążeniu została nas połowa, ja trzymałem się w czole grupy. Na drugim okrążeniu wspólnie z dwoma kolegami spróbowaliśmy ucieczki, ale zostaliśmy złapani przez nieodpuszczający peleton. Dalej to już równa jazda całej grupy aż do trzeciego okrążenia, gdzie na podjeździe pod maszt w Mikstacie poszło ostre tempo, kilku kolarzy zaatakowało, a na zjeździe oderwał się Błażej Wojciechowski, który jak się okazało wygrał. Ja nie czując się zbyt dobrze tego dnia nie pomagałem w gonitwie, oszczędzałem siły by dać radę zaatakować pod finałowy podjazd. Na finałowym podjeździe starałem się rozerwać grupę, ale oderwałem tylko dwóch swoich rywali, a na sprincie już zabrakło sił i przegrałem finisz z najszybszym w peletonie Michałem Nawrockim – relacjonuje Krzysztof Kubik. (wb)