Medale dla zawodników Shodana

Medale dla zawodników Shodana - Zdjęcie główne

Mistrzostwa Polski seniorek odbyły się w Bydgoszczy. Zdunowianki: Anna Olejnik i Sylwia Bełza, wywalczyły brązowe krążki w kumite do 61 kg. Razem z koleżanką klubową, Magdaleną Mazajczyk, która startowała indywidualnie w kategorii – 55 kg, w kumite drużynowym sklasyfikowane zostały na 5 miejscu. – Gratulacje dla dziewczyn, które pokazały, po raz kolejny, że nadal liczą się na tatami i przynoszą chlubę klubowi. Po juniorach nastał czas zmagań w seniorach i jak widać owocny – tak występ swoich podopiecznych skomentował trener Shodana, Jarosław Adamski. Z kolei w Szczecinie zorganizowano mistrzostwa Europy środkowo – wschodniej w karate WUKF Polish Open 2013. Wzięło w nich udział ponad 300 zawodników z 9 krajów: Polski, Niemiec, Ukrainy, Rumunii, Węgier, Belgii, Dani, Anglii i Szkocji. Byli obecni mistrzowie Europy i świata. Wśród tej doborowej stawki do twardej pucharowej rywalizacji, w której jedna przegrana spowodowana chociażby małym błędem, oznaczała koniec, stanęli też reprezentanci Shodana. Pomimo, że nastąpiły zmiany kategorii wiekowych, wrócili oni z tarczą i niezłym dorobkiem. Siedmioro zawodników wywalczyło łącznie 1 złoty, 1 srebrny i 4 brązowe medale oraz czwarte i piąte miejsca. Złote dziewczyny w kumite drużynowym rocznik 2001 i młodsze to – Katarzyna Trafankowska, Dagmara Mujta i Wiktoria Maciaszek. W kata drużynowym zajęły 5 miejsce. Srebrny medal w kata indywidualnym roczniki 95-97 zajął Wiktor Adamski. W kata drużynowym rocznik 95 i młodsi Shodan po raz pierwszy startujący w składzie: Aleksandra Kuś, Adam Szyrner i Wiktor Adamski zajął trzecią pozycję. Ubiegłoroczni mistrzowie świata kadetów (Miłosz Poczta, Wiktor Adamski i Adam Szyrner) stanęli do walki w kata drużynowym seniorów. Po pięknej rywalizacji zdobyli cenny brązowy medal, uznając wyższość mistrzów świata seniorów z Rumuni oraz reprezentacji Ukrainy. W kumite indywidualnym rocznik 2002/03 Katarzyna Trafankowska wywalczyła brązowy medal, przegrywając jedynie z Ukrainką w półfinale, a w pojedynku o trzecie miejsce pokonała koleżankę z Karpacza. Kumite juniorów 95-96 to zmagania Miłosza Poczty i Wiktora Adamskiego. Każdy z innej połówki pokonując przeciwników, przebił się do strefy medalowej. Przegrana dogrywkowa walka jednym punktem, spowodowała, że zmierzyli się oni ze sobą w pojedynku o brąz. W ostrej, ale jednocześnie fair play walce Wiktor zajął trzecią lokatę a Miłosz najmniej lubianą czwartą. – Oby tylko tak dalej kształtowały się sportowe sukcesy młodych karateków. A rok ten niesie wiele pięknych wyzwań – mówi Jarosław Adamski. (wb)