Autor:

Medale młodzików i kadetów - Zdjęcie główne

Przeczytaj również:

Sport

Piąte mistrzostwa Europy w sumo kadetów i młodzików odbyły się w Estonii. Reprezentanci powiatu krotoszyńskiego wrócili z nich z kilkoma medalami.

– Krotoszyn jest bardzo zadowolony, że w tej kategorii wiekowej również mamy medalistów – podsumował występ młodych zawodników na czempionacie Starego Kontynentu Dariusz Rozum, prezes Towarzystwa Atletycznego „Rozum”.

Brązowe medale w kategorii młodzików (do 14 lat) wywalczyła trójka zawodników TRR-u. I tak na podium stawali: Piotr Krajewski w kategorii do 55 kg., Hubert Dolata w kat. 60 kg oraz Kacper Wiatrak w kategorii do 50 kg. W rywalizacji drużynowej w kategorii kadetów (do lat 16) Polacy wywalczyli brąz, pokonując reprezentację Węgier. Decydujący punkt zdobył w rywalizacji Michał Fabianowski.

– W turnieju indywidualnym zajął siódme miejsce, ale bardzo ładnie powalczył w drużynówce i od jego walki zależał medal. Michał wygrał i dzięki temu cała drużyna była na pudle – chwali zawodnika prezes TAR-u.

Piąte miejsce w kategorii kadetów do 50 kg zajął Filip Twardowski. Młody zawodnik dopiero wkroczył w kategorię kadeta, ale już jest kolejną nadzieją krotoszyńskiego sumo.