Mistrzostwa Polski w sumo należały do naszych zawodników. Teraz czas na Europę

Mistrzostwa Polski w sumo należały do naszych zawodników. Teraz czas na Europę - Zdjęcie główne

Zawodnicy Towarzystwa Atletycznego ?Rozum? wrócili z Mistrzostw Polski w sumo z workiem medali. Krążki zdobyła cała piątka seniorów. Marina, Aleksandra, Aron i Marcin ??czwórka nosząca nazwisko Rozum wróciła z Warszawy ze złotymi medalami Mistrzostw Polski w sumo. Najbardziej zaskoczyła Marina. ??Po dwóch latach rozbratu z sumo wróciła i zdobyła złoto w kategorii do 95 kg ??mówi Dariusz Rozum, prezes Polskiego Związku Sumo i szef TAR. ??Dzięki temu zwycięstwu pojedzie na mistrzostwa Europy ??dodaje. O tytuł najlepszych na Starym Kontynencie zawodnicy powalczą w dniach 7-9 maja w Siauliaj na Litwie. Jednym z faworytów może być Aron Rozum, który wygrał kategorię do 92 kg i o mały włos nie wygrał też kategorii Open, gdzie był drugi. Tuż zanim w otwartej kategorii wagowej był jego wujek Marcin, który wcześniej zwyciężył w rywalizacji +115 kg. Najmłodsza z klanu ??Aleksandra ??wygrała młodzieżową rywalizację w kategorii do 60 kg. W rywalizacji młodzieżowej do 80 kg wygrała także Olimpia Robakowska, która w finale pokonała klubową koleżankę Martynę Ziętek. Olimpia zwyciężyła również wśród seniorek w tej samej kategorii wagowej i na Litwie z pewnością będzie się liczyć w walce o medale. Niezły występ zaliczył wracający do formy Mateusz Konieczny, który zdobył srebrny medal wśród seniorów do 70 kg. Trzeci w kategorii 85 kg był Jan Czubak, a na dziewiątych miejscach starty zakończyli Mateusz Sielski i Piotr Krajewski. ??Był to znakomity występ naszych zawodników, bo panowie wygrali klasyfikację klubową, a panie były drugie. Zawsze można czuć pewien niedosyt, ale mam nadzieję, że po mistrzostwach Europy na Litwie nie będę go czuł ??podsumowuje Dariusz Rozum.

Zawodnicy Towarzystwa Atletycznego „Rozum” wrócili z Mistrzostw Polski w sumo z workiem medali. Krążki zdobyła cała piątka seniorów. Marina, Aleksandra, Aron i Marcin – czwórka nosząca nazwisko Rozum wróciła z Warszawy ze złotymi medalami Mistrzostw Polski w sumo. Najbardziej zaskoczyła Marina. – Po dwóch latach rozbratu z sumo wróciła i zdobyła złoto w kategorii do 95 kg – mówi Dariusz Rozum, prezes Polskiego Związku Sumo i szef TAR. – Dzięki temu zwycięstwu pojedzie na mistrzostwa Europy – dodaje. O tytuł najlepszych na Starym Kontynencie zawodnicy powalczą w dniach 7-9 maja w Siauliaj na Litwie. Jednym z faworytów może być Aron Rozum, który wygrał kategorię do 92 kg i o mały włos nie wygrał też kategorii Open, gdzie był drugi. Tuż zanim w otwartej kategorii wagowej był jego wujek Marcin, który wcześniej zwyciężył w rywalizacji +115 kg. Najmłodsza z klanu – Aleksandra – wygrała młodzieżową rywalizację w kategorii do 60 kg. W rywalizacji młodzieżowej do 80 kg wygrała także Olimpia Robakowska, która w finale pokonała klubową koleżankę Martynę Ziętek. Olimpia zwyciężyła również wśród seniorek w tej samej kategorii wagowej i na Litwie z pewnością będzie się liczyć w walce o medale. Niezły występ zaliczył wracający do formy Mateusz Konieczny, który zdobył srebrny medal wśród seniorów do 70 kg. Trzeci w kategorii 85 kg był Jan Czubak, a na dziewiątych miejscach starty zakończyli Mateusz Sielski i Piotr Krajewski. – Był to znakomity występ naszych zawodników, bo panowie wygrali klasyfikację klubową, a panie były drugie. Zawsze można czuć pewien niedosyt, ale mam nadzieję, że po mistrzostwach Europy na Litwie nie będę go czuł – podsumowuje Dariusz Rozum.