Mistrzowska forma Alicji Kowańdy

Mistrzowska forma Alicji Kowańdy - Zdjęcie główne

Trzy medale – złoty, srebrny i brązowy – wywalczyły zawodniczki z gminy Koźmin Wlkp., reprezentujące barwy MUKS Białe Tygrysy PWiK Jarocin podczas rozegranych w Puławach mistrzostw Polski juniorów młodszych w taekwondo olimpijskim.

Na najwyższym stopniu podium stanęła Alicja Kowańdy, która dodatkowo wywalczyła również srebrny medal, a z brązowym krążkiem do domu wróciła Katarzyna Półrolniczak. 360 zawodników z 59 klubów wystartowało w tegorocznej edycji mistrzostw.

W tym gronie znalazła się również dziesięcioosobowa ekipa Białych Tygrysów z czterema zawodniczkami z gminy Koźmin Wlkp.: Alicją Kowańdy (Borzęcice), Katarzyną Półrolniczak (Borzęcice), Natalią Wosiek (Wałków) i Aleksandrą Chojnacką (Stara Obra). Już w pierwszym dniu zmagań wywalczyły one pierwszy medal. Blisko tytułu mistrzowskiego była Alicja Kowańdy, która ostatecznie w dwuboju technicznym zajęła drugą pozycję. Dalej było już tylko lepiej.

Alicja Kowańdy w kategorii wagowej do 51 kg, wywalczyła tytuł mistrzyni Polski – tym samym jest szóstą zawodniczką w klubie z Jarocina, która może się pochwalić takim osiągnięciem. Natomiast w kategorii wagowej do 44 kg, w której wystartowały aż trzy reprezentantki Białych Tygrysów, zawodniczki z Jarocina zdobyły dwa brązowe medale, w tym jeden wywalczyła Katarzyna Półrolniczak, a na piątym miejscu swój start ukończyła Natalia Wosiek.

Łącznie na mistrzostwach zawodniczki i zawodnik MUKS Białe Tygrysy PWiK Jarocin zdobyli 58 punktów, co jest klubowym rekordem w dotychczasowych startach w tej kategorii wiekowej. Ta ilość punktów dała im w klasyfikacji drużynowej czwarte miejsce za największymi i najsilniejszymi klubami w Polsce (Startem Olsztyn, UKS G-8 Bielany Warszawa i AZS OŚ Poznań), a o zajęciu trzeciego miejsca przez klub z Poznania, przy równym dorobku punktowym, zdecydował jeden złoty medal więcej. Klubowi z Ziemi Jarocińskiej udało się przekroczyć magiczną liczbę 100 punktów we współzawodnictwie dzieci i młodzieży.