Autor:

Najlepsi karatecy  - Zdjęcie główne

Przeczytaj również:

Sport

XIV Otwarte Mistrzostwa Wielkopolski w Karate rozegrano w Krotoszynie. Wystartowało w nich 245 zawodników z 24 klubów z kraju. Zawody zostały przeprowadzone na 5-ciu tatami, z udziałem 27 arbitrów PFKS, pod kierownictwem Jarosława Adamskiego. W klasyfikacji na najlepszy klub zawodów zwyciężył UKS SHODAN Zduny (239 pkt.), na drugim miejscu uplasował się KK GOTTSU Kościan (199), a na trzecim ASW NIPPON Krotoszyn (135). Szóstą pozycję zajął Koźmiński KK (57). Najlepszą zawodniczką okazała się trenująca w klubie UKS SHODAN Zduny Matylda Ozga, zaś najlepszym zawodnikiem jej klubowy kolega Norbert Tysiak. Rozegranych zostało ponad 60 konkurencji w kategoriach kata, kumite oraz fuku-go w systemie pucharowym z repasażami. Turniej, który odbył się według przepisów Polskiej Federacji Karate Sportowego, zorganizowała Akademia Sportów Walki NIPPON Krotoszyn, przy współpracy z Wielkopolskim Związkiem Karate.