Nowy rekord Polski podczas mistrzostw weteranów w Łagiewnikach

Autor:

Nowy rekord Polski podczas mistrzostw weteranów w Łagiewnikach - Zdjęcie główne

Przeczytaj również:

Sport

Najlepsi weterani lekkoatletyki w Polsce zjechali do Łagiewnik, na ranczo Czesława Roszczaka – mistrza świata weteranów w rzucie dyskiem.

Najpierw rywalizowali w V Mistrzostwach Polski Weteranów w Rzucie Ciężarkiem na Wysokość. Tu zmierzyło się 22 zawodników w 4 kategoriach wiekowych. Wśród najmłodszych, do 50 lat, najlepszy okazał się Damian Kozłowski z AZS Poznań. W grupie od 50 do 60. lat zwyciężył Marek Stolarczyk z Lublina.

Wśród weteranów w wieku 60 – 70. lat złoto trafiło do Wacława Krankowskiego z MKL Toruń. Natomiast w grupie najstarszej, powyżej 70 lat, niepokonany okazał się gospodarz mistrzostw – Czesław Roszczak z UKS „Olimpijczyk” Pogorzela. Z kolei w VI Otwartych Mistrzostwach Wielkopolski Weteranów w Rzutach rywalizowało aż 40 zawodników. Kobiety i mężczyźni startowali w 5 konkurencjach. W rzucie młotem zwyciężyli: Mariusz Walczak i Klaudia Sieklińska. W pchnięciu kulą bezkonkurencyjni okazali się: Wacław Krankowski i Irena Baranowska.

W rzucie ciężarkiem pierwsze miejsca zajęli: Mariusz Walczak i Irena Baranowska. Wśród zawodników rzucających oszczepem najlepsi okazali się – Edward Zwolski i Irena Baranowska, a w rzucie dyskiem ponownie wśród kobiet najlepsza była Irena Baranowska. W kategorii mężczyzn zwyciężył natomiast Marek Stolarczyk. Irena Baranowska okazała się także najlepszą zawodniczką mistrzostw – w pchnięciu kulą uzyskała wynik 8,52 m ustanawiając tym samym nowy rekord Polski.

Zawodniczka otrzymała w nagrodę puchar „Gazety Krotoszyńskiej”, patrona medialnego imprezy.