Obronili tytuł wielkopolskich mistrzów plażówki

Obronili tytuł wielkopolskich mistrzów plażówki  - Zdjęcie główne

Zawodnicy z krotoszyńskiej szkoły na Parcelkach z sukcesami rozpoczęli rywalizację w plażowej odmianie siatkówki. Reprezentanci gimnazjum nr 3: Patryk Foltynowicz/Kacper Kostka obronili we Wrześni tytuł mistrzów Wielkopolski.

Do rywalizacji stanęło dwadzieścia dziewięć par, które wcześniej przebrnęły przez sito rozgrywek na poziomie powiatu. W tym roku zrezygnowano z etapu rejonowego więc zespołów w finale regionalnym było więcej niż w ubiegłych latach. Turniej tradycyjnie dla tej dyscypliny prowadzony był tzw. systemem brazylijskim.

Krotoszyńska para to ubiegłoroczni mistrzowie Wielkopolski, więc rola faworyta była im w zasadzie przypisana. Podopieczni Piotra Robakowskiego dobrze radzili sobie z ciążącą na nich presją wysoko pokonując kolejnych turniejowych rywali. W pierwszym meczu wygrali z G 9 Leszno 2:0 (15:4, 15:3), w kolejnym parę z Turku 2:0 (15:6, 15:4). Zwycięstwo w trzecim spotkaniu z Murowaną Gośliną 2:0 (15:11, 15:12) dało im awans do czołowej czwórki.

W półfinale krotoszynianie zmierzyli się z parą z miejscowego G1 i wygrali 2:0 (15:7, 15:6). W finale przeciwnikami Patryka i Kacpra ponownie była miejscowa para, ale tym razem z G2. Pierwszy set był wyrównany, gra toczyła się punkt za punkt aż do wyniku 13:13, kiedy miejscowi wybronili dwie ostatnie piłki, sami przeprowadzając skuteczne konrataki i zwyciężając 15:13. Wyraźnie podrażnieni niepowodzeniem w pierwszej odsłonie chłopcy z Parcelek rozpoczęli kolejnego seta od prowadzenia 4:0 a potem 8:4. Przeciwnicy w pewnym momencie odrobili część strat, ale set zakończył się wygraną krotoszynian 15:11. Podobny przebieg miał decydujący tie-brek.

Przy ich prowadzeniu 10:8 już wydawało się, że zdobycie ostatniego punktu to formalność. Jednak gospodarze wykazali się odpornością psychiczną. Doświadczona para Foltynowicz/Kostka nie pozwoliła już wydrzeć sobie wygranej kończąc decydującą partię 12:10 zdobywając tytuł mistrzowski. Gorzej poszło ich szkolnym koleżankom, które na 35 par zajęły miejsce w przedziale 9 – 12. Wygrały reprezentantki Jankowa Przygodzkiego.