„Ósemka” wśród najlepszych

„Ósemka” wśród najlepszych - Zdjęcie główne

Tym razem zajęła czwarte miejsce. ??Jest to nasz duży sukces ??podkreśla wicedyrektor, Sławomir Chlebowski. ??Kontynuujemy dobrą tradycję osiągnięć. Dwa lata temu zajęliśmy czwarte miejsce, a w ubiegłym roku drugie, a przecież konkurencja jest bardzo liczna, bo ponad 600 podstawówek, i silna. Są szkoły o specjalizacji w różnych dyscyplinach sportu, ale w podsumowaniu całorocznej pracy ważne jest uczestnictwo i zdobywanie punktów w wielu zawodach oraz czołowe miejsca w finałach rejonowych, a następnie wielkopolskich. Takie właśnie działania są podstawą osiągnięć sportowców z ?ósemki?, którzy punktowali w 15 dyscyplinach objętych programem SZS. Wystarczy przypomnieć zwycięstwo dziewcząt w czwórboju lekkoatletycznym w rejonie i w Wielkopolsce i 8 miejsce w finale krajowym, 3 miejsce dziewcząt w koszykówce w rejonie, 1 miejsce w rejonie i 6 w Wielkopolsce w piłce nożnej halowej, 3 miejsce siatkarzy w rejonie, 1 miejsce dziewcząt w rejonowych biegach przełajowych oraz zwycięstwo w aerobiku w rejonie. Podsumowanie współzawodnictwa SZS połączone było z ostatnią konkurencją ??biegiem na orientację. Chłopcy zajęli 8, a dziewczęta 14 miejsca. A punktacja tegorocznego rankingu jest następująca: 1. SP 7 Leszno, 636 pkt., 2. ??3. SP 1 Czarnków i SP 1 Krzyż po 583,2, 4. SP 8 Krotoszyn 499,5, 5. SP 3 Wolsztyn 423, 6. SP 1 Wolsztyn 383.(wb)

Krotoszyńska SP 8, po raz trzeci z rzędu, znalazła się w czołówce rywalizacji szkół podstawowych regionu, w łącznej punktacji zawodów Szkolnego Związku Sportowego Wielkopolska, w roku 2013/14.Tym razem zajęła czwarte miejsce. – Jest to nasz duży sukces – podkreśla wicedyrektor, Sławomir Chlebowski. – Kontynuujemy dobrą tradycję osiągnięć. Dwa lata temu zajęliśmy czwarte miejsce, a w ubiegłym roku drugie, a przecież konkurencja jest bardzo liczna, bo ponad 600 podstawówek, i silna. Są szkoły o specjalizacji w różnych dyscyplinach sportu, ale w podsumowaniu całorocznej pracy ważne jest uczestnictwo i zdobywanie punktów w wielu zawodach oraz czołowe miejsca w finałach rejonowych, a następnie wielkopolskich. Takie właśnie działania są podstawą osiągnięć sportowców z „ósemki”, którzy punktowali w 15 dyscyplinach objętych programem SZS. Wystarczy przypomnieć zwycięstwo dziewcząt w czwórboju lekkoatletycznym w rejonie i w Wielkopolsce i 8 miejsce w finale krajowym, 3 miejsce dziewcząt w koszykówce w rejonie, 1 miejsce w rejonie i 6 w Wielkopolsce w piłce nożnej halowej, 3 miejsce siatkarzy w rejonie, 1 miejsce dziewcząt w rejonowych biegach przełajowych oraz zwycięstwo w aerobiku w rejonie. Podsumowanie współzawodnictwa SZS połączone było z ostatnią konkurencją – biegiem na orientację. Chłopcy zajęli 8, a dziewczęta 14 miejsca. A punktacja tegorocznego rankingu jest następująca: 1. SP 7 Leszno, 636 pkt., 2. – 3. SP 1 Czarnków i SP 1 Krzyż po 583,2, 4. SP 8 Krotoszyn 499,5, 5. SP 3 Wolsztyn 423, 6. SP 1 Wolsztyn 383.(wb)