Ostatni sprawdzian przed mistrzostwami Europy

Ostatni sprawdzian przed mistrzostwami Europy - Zdjęcie główne

Krajowe mistrzostwa Polski seniorów, seniorek i młodzieżowców w Warszawie były ostatnim etapem kwalifikacji zawodników do Mistrzostw Europy, które również odbędą się w stolicy (25-27 kwietnia). Zawodnicy z Krotoszyna potwierdzili na tych zawodach swoje reprezentacyjne aspiracje. Start w czempionacie kontynentu zapewnili sobie: Olimpia Robakowska, która prawdopodobnie będzie reprezentować Polskę w kategorii do 80 kg oraz Aron Rozum, który zwyciężył w kategorii do 92 kilogramów. Brąz w kategorii do 100 kg zdobył Sebastian Bernat. Ale to nie oni zaskoczyli najbardziej na tych zawodach. ??Największą niespodziankę sprawił Janek Czubak, który w kategorii do 85 kg awansował do finału i ostatecznie zajął drugie miejsce ??mówi Dariusz Rozum, prezes Towarzystwa Atletycznego Rozum i Polskiego Związku Sumo. I dodaje, że liczy na to, że ci zawodnicy wrócą z medalami, co z kolei będzie uprawniało ich do udziału w mistrzostwach świata na Tajwanie. O medal otarł się także młodszy z braci Rozum ??Kewin. ??Usprawiedliwieniem dla jego piątego miejsca jest fakt, że Kewin bardzo dużo czasu poświęca na naukę. Na mistrzostwach Polski świetnie zaprezentowali się również reprezentanci klubu Samson Kobylin. Ze złotymi medalami wrócili Mateusz Kędzierski, który zwyciężył w kat. do 115 kg. Oprócz niego złote krążki przywieźli Zachariasz Spruta (70 kg) i Patryk Sfora (85 kg) a brąz zdobył Sebastian Alcer (85 kg).(tom)

Pięc zlotych medali przywieźli z mistrzostw Polski Sumo reprezentanci powiatu krotoszyńskiego. To dobry prognostyk przed zbliżającymi się Mistrzostwami Europy.Krajowe mistrzostwa Polski seniorów, seniorek i młodzieżowców w Warszawie były ostatnim etapem kwalifikacji zawodników do Mistrzostw Europy, które również odbędą się w stolicy (25-27 kwietnia). Zawodnicy z Krotoszyna potwierdzili na tych zawodach swoje reprezentacyjne aspiracje. Start w czempionacie kontynentu zapewnili sobie: Olimpia Robakowska, która prawdopodobnie będzie reprezentować Polskę w kategorii do 80 kg oraz Aron Rozum, który zwyciężył w kategorii do 92 kilogramów. Brąz w kategorii do 100 kg zdobył Sebastian Bernat. Ale to nie oni zaskoczyli najbardziej na tych zawodach. – Największą niespodziankę sprawił Janek Czubak, który w kategorii do 85 kg awansował do finału i ostatecznie zajął drugie miejsce – mówi Dariusz Rozum, prezes Towarzystwa Atletycznego Rozum i Polskiego Związku Sumo. I dodaje, że liczy na to, że ci zawodnicy wrócą z medalami, co z kolei będzie uprawniało ich do udziału w mistrzostwach świata na Tajwanie. O medal otarł się także młodszy z braci Rozum – Kewin. – Usprawiedliwieniem dla jego piątego miejsca jest fakt, że Kewin bardzo dużo czasu poświęca na naukę. Na mistrzostwach Polski świetnie zaprezentowali się również reprezentanci klubu Samson Kobylin. Ze złotymi medalami wrócili Mateusz Kędzierski, który zwyciężył w kat. do 115 kg. Oprócz niego złote krążki przywieźli Zachariasz Spruta (70 kg) i Patryk Sfora (85 kg) a brąz zdobył Sebastian Alcer (85 kg).(tom)