Autor:

Pięć brązowych medali dla Ceramika - Zdjęcie główne

Przeczytaj również:

Sport

Mistrzostwa Polski zrzeszenia LZS kadetów oraz juniorów i młodzieżowców w zapasach w stylu wolnym rozegrano w Mielnie. Wśród 192 zawodników z 30 klubów nie zabrakło dosyć licznej, bo 13 osobowej, reprezentacji Ceramika. Wróciła ona z pięcioma brązowymi medalami. Krotoszynianie zajęli też trzecia pozycję w klasyfikacji klubowej kadetów (37 pkt.), ustępując tylko Orłowi Namysłów (47) i AKS Białogard (60). Wielkopolskie zajęło drugie miejsce wśród województw (60), za zachodniopomorskim (95), a przed opolskim (47). Na najniższym stopniu podium stanął też Tomasz Chołodecki (60 kg), jedyny reprezentant Ceramika startujący w rywalizacji juniorów i młodzieżowców. Tutaj również triumfował AKS Białogard (41), ale już tylko z minimalną przewagą, nad Spartakusem Pyrzyce (40), a trzecie było Mazowsze Teresin (28). Ceramik zajął 16 lokatę (6). W klasyfikacji województw najlepsze było zachodniopomorskie (124), przed lubelskim (38) i warmińsko – mazurskim (29). Wielkopolskie było ósme (9). W klubowej klasyfikacji łącznej najlepszy był oczywiście AKS Białogard (101), przed Mazowszem Teresin (64) i Orłem Namysłów (51). Ceramik był piąty (43). W klasyfikacji województw zachodniopomorskie znokautowało rywali (219 ptk.), drugie było lubelskie (79), a trzecie mazowieckie (70). Wielkopolskie znalazło się tuż za podium (69). (wb)