Piłkarki z „ósemki” wicemistrzyniami Wielkopolski

Piłkarki z „ósemki” wicemistrzyniami Wielkopolski - Zdjęcie główne

Młode piłkarki – uczennice krotoszyńskiej „ósemki” zajęły drugie miejsce, w kategorii U10, w wielkopolskim finale XVI turnieju "Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku", który odbył się w Grodzisku Wielkopolskim.

Do rywalizacji przystąpiło 11 zespołów grających najpierw w trzech grupach. Krotoszynianki w swojej pokonały UKS Biskupiankę Stara Krobia 4:0, Odolanów 4:1 i uległy KA4 Respect Krobia 1:3. W półfinale zmierzyły się z SP Górne Grądy, wygrywając w rzutach karnych (przy remisie w normalnym czasie 1:1). W finale podopieczne Magdaleny Kalupy ponownie zagrały z KA4 Respect i mimo, że w pierwszej połowie prowadziły, to znów rywalki były lepsze, tym razem 3:1. Krotoszyniankę Gabrielę Gaweł wybrano najlepszą bramkarką turnieju. Pięć wyróżniających się krotoszyńskich piłkarek zostało powołanych do reprezentacji Wielkopolski, a są to Patrycja Kolenda, Gabriela Gaweł, Magdalena Brykczyńska, Kinga Ratajczak, Amelia Kozieł. Wspólnie z opiekunką Magdaleną Kalupa i razem z zespołem KA4 Respect wezmą udział w krajowym finale rozgrywek, który obędzie się w Warszawie na przełomie kwietnia i maja.

Oprócz wielkiej sportowej przygody, jaką jest gra w najlepszej, krajowej szesnastce, wszyscy zawodnicy wraz z rodzicami otrzymali zaproszenie na mecz finału Pucharu Polski, który rozegrany zostanie 2 maja na Stadionie Narodowym. Od początku kwietnia piłkarki z „ósemki” przygotowują się do tego krajowego finału trenując z KA4 Respect w Krobi.

Należy też podkreślić, że zawodniczki z SP 8 Krotoszyn po raz trzeci wezmą udział w rozgrywkach na najwyższym szczeblu. W 2013 roku zagrały w finale turnieju, Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku’’ w Gdyni, zajmując IX miejsce, natomiast w 2014 roku w finale krajowym V Turnieju Orlika o Puchar Premiera RP w Warszawie uplasowały się na XIV miejscu.