Autor:

Piłkarze z „ósemki” najlepsi w rejonie - Zdjęcie główne

Przeczytaj również:

Sport

Finał powiatowy oraz rejonowy w piłce nożnej szkół podstawowych rozegrano w ZS nr 3 w Krotoszynie. W obu najlepsi byli uczniowie miejscowej „ósemki.”

Do rywalizacji na etapie powiatowym przystąpiło osiem drużyn grających najpierw w dwóch grupach eliminacyjnych, 1 x 10 minut. W grupie A aż trzy drużyny zgromadziły po pięć punktów.

Najlepszy bilans bramkowy (2:0) mieli rozdrażewianie, którzy pokonali kobylinian 2:0 oraz bezbramkowo zremisowali z koźmińską „jedynką” i krotoszyńską „ósemką”, co dawało im pierwsze miejsce. Natomiast zarówno koźminianie jak i krotoszynianie z kobylinianami wygrali po 1:0 a w bezpośrednim pojedynku był remis 2:2. O drugiej pozycji musiały więc decydować rzuty karne, po ich czterech seriach, lepsza była „ósemka” 2:1.

W grupie B najlepsza była krotoszyńska „czwórka” zwyciężając Kobierno 3:0, zdunowian 1:0 i remisując z Mokronosem 1:1, który dzięki wygranej z Kobiernem 1:0 i remisie ze Zdunami 1:1 zajął drugą pozycję. Trzecia dla Zdun, które wygrały z Kobiernem 2:0. W pierwszym półfinale Mokronos był lepszy od Rozdrażewa. Drugi, wewnątrz krotoszyński, zakończył się remisem 1:1 i znów były karne.

Tym razem potrzeba było pięciu serii, ale znów lepiej wykonywała je „ósemka” wygrywając z „czwórką” 2:1. Meczu o trzecie miejsce nie rozgrywano, a w finale „ósemka” pokonała Mokronos 1:0. Obie drużyny awansowały jednak do finału powiatowego, który kilka dni później odbył się w tym samym miejscu.

I tak w gr. A najlepsi byli gołuchowianie wygrywając z Grabowem 3:0 i Opatówkiem 2:1 oraz dzięki bramce strzelonej w ostatnich sekundach remisując z krotoszynianami 1:1. Występująca w roli gospodarza „ósemka” w dwóch pozostałych pojedynkach zwyciężyła Opatówek 3:1 i bezbramkowo zremisowała z Grabowem co dało jej trzecią pozycję.

Na trzeciej Grabów pokonując Opatówek 2:0. W gr. B rewelacją były Siemianice, które, mimo, że nie mają własnej sali, zdobyły komplet punktów zwyciężając SP 18 Kalisz 3:1 i po 1:0 Mokronos i SP 9 Ostrów Wlkp.

Drugi reprezentant naszego powiatu zarówno z kaliszanami, jak i ostrowianami przegrał po 0:3 i dlatego ich pojedynek, zamykający fazę grupową, decydował o awansie do półfinału. Lepsi okazali się goście „znad Prosny”. W półfinałach miejscowi wygrali z Siemianicami 3:0, a kaliszanie, dzięki bramce zdobytej w końcówce, z gołuchowianami 2:1. W spotkaniu o trzecie miejsce Siemianice pokonały, wyraźnie rozbity, Gołuchów 3:0.

W finale prowadzenie w drugiej minucie uzyskali krotoszynianie i gdy już zanosiło się, że „dowiozą” je do końca, tak jak w meczu z Gołuchowem, w ostatnich sekundach popełnili błąd, którego konsekwencją było wyrównanie. Ponieważ pięciominutowa dogrywka nie dała rozstrzygnięcia konieczne były rzuty karne. W nich 2:1 lepsi byli gospodarze. Za najlepszego zawodnika turnieju wybrano Krzysztofa Idczaka (Siemianice), a bramkarza Patryka Czeszyka (SP 8).