Przełamanie Białego Orła

Przełamanie Białego Orła - Zdjęcie główne

SportPo serii porażek piłkarze Białego Orła się przełamali i rundę jesienną zakończyli zwycięstwem. Na własnym terenie pokonali Zielonych Koźminek.

Jeszcze w poprzednim sezonie obie drużyny występowały w międzyokręgówce (obecnie V liga). Teraz, po spadku, zdecydowanie lepiej radzi sobie Orzeł, chociaż ostatni okres trudno uznać w jego wykonaniu za udany. Ale celem na zakończenie rundy było przełamanie i udało się go zrealizować.
Od początku meczu to koźminianie osiągnęli przewagę, ale w skutek uważnej gry defensywy rywali oraz braku dokładności ze swojej strony w decydujących momentach, jej efektem było jedynie kilka rzutów rożnych, po których nie dochodziło do stworzenia zagrożenia. Tymczasem po nieco ponad pół godzinie to goście mieli szansę, ale Bartoszowi Kaźmierczakowi minimalnie zabrakło precyzji. Odpowiedzią była szybka kontra zakończona kolejnym rogiem. Po dokładnym dośrodkowaniu Filipa Oleśków celną główką popisał się Adam Zieliński. Tuż przed przerwą pierwszy z tej dwójki mógł podwyższyć prowadzenie, ale po centrze Szymona Hajdasza, będąc na dobrej pozycji, nie trafił w piłkę.
Na początku drugiej połowy, po akcji Fabiana Wośka, bramkarz Zielonych „na raty” złapał piłkę. Później dwie okazje mieli goście. Po strzale Pawła Wątrobskiego dobrze spisał się Mateusz Wronecki, a po chwili, po rzucie wolnym Bartosza Kaźmierczaka, zastąpiła go poprzeczka. W 63. minucie efektu nie przyniósł rzut wolny Oleśków, a następnie Paweł Waliś nie dał się pokonać Wośkowi. Na kwadrans przed upływem regulaminowego czasu, piłkę po uderzeniu Hajdasza zmierzającą do siatki, zablokował Szymon Rembiszewski i skończyło się na rogu. 180 sekund później wysuniętego bramkarza gości z 16. metrów przelobował Mateusz Lis. Z kolei w 87. minucie bramkarz przyjezdnych sfaulował Oleśków, za co podyktowany został karny. Jego pewnym egzekutorem okazał się Marcin Kaczmarek, ustalający w ten sposób wynik końcowy. (wb)

BIAŁY ORZEŁ KOŹMIN WLKP. - ZIELONI KOŹMINEK 3:0 (1:0)
Składy: Biały Orzeł: Wronecki, Roszczak, Konopka, Ratajczyk (81’ Kaczmarek), Hajdasz, Oleśków, Wosiek, Zieliński, Borowczyk, Kubot (63’ Szulc), Miedziński (69’ Lis)
Zieloni: Waliś, Poliński, Kurczewski, Marszał, Kaźmierczak, Zamula, Kranc, Mołek (55’ Jaszek), Rembiszewski, Piestrzyński, Wątrobski
Bramki: 1:0 Adam Zieliński 31’, 2:0 Mateusz Lis 78’, 3:0 Marcin Kaczmarek 87’ (karny