Robert Baran wicemistrzem Europy!

Robert Baran wicemistrzem Europy! - Zdjęcie główne

Wspaniały sukces odniósł Robert Baran. Reprezentant Ceramika został wicemistrzem Europy seniorów w zapasach w stylu wolnym.

Wywalczył srebro w najcięższej kategorii, czyli 125 kg, w której wystartowało 15 zawodników. Krotoszynianin w pierwszej walce pokonał Bułgara Lyubena Borisova Ilieva 3:1 (5:1), a w ćwierćfinale okazał się lepszy od Mołdawianina Andrei Romanowa 3:1 (9:1).

W półfinale odprawił Białorusina Alexeya Nikolaeva zwyciężając także 3:1 (6:2). Dopiero w finale Robert Baran uległ Gruzinowi Geno Petriashvilemu 0:4 (0:11). Srebro potwierdza dobrą formę zawodnika Ceramika, co jest szczególnie ważne w kontekście zbliżającego się turnieju kwalifikacyjnego na Igrzyska Olimpijskie.

W mistrzostwach, w kategorii nieco lżejszej, czyli 97 kg, wystartował również brat Roberta – Radosław Baran. Tu było 21 zawodników. Krotoszynian najpierw pokonał Bułgara Dragomira Vladeva Stoycheva 4:0 (11:0), a następnie przegrał, jak się okazało z późniejszym mistrzem, Rosjaninem Anzorem Boltukaevem 0:4 (0:11). To dało Radkowi prawo startu w repasażach.

W pierwszym zwyciężył Łotysza Imantsa Lagodskisa 4:1 (12:1), a w drugim przegrał z, późniejszym brązowym medalistą, Gruzinem Elizbarem Odikadze 1:3 (1:5) i zajął ostatecznie siódmą pozycję. Złoto, w kat. 70 kg, w której wystartowało 19 zawodników, zdobył startujący w polskich barwach Magomedmurad Gadzhiev.

Piątą lokatę wywalczył Andrzej Piotr Sokalski (74 kg), jedenastą Krzysztof Bienkowski (61 kg) czternasty był Tomasz Ogonowski (57 kg), piętnaste miejsce zajął Zbigniew Mateusz Baranowski (86 kg). Brąz w kat. 55 kg kobiet wywalczyła Roksana Marta Zasina. W stylu klasycznym wicemistrzem został Edgar Babayan (80 kg), a brąz zdobył Tadeusz Michalik (85 kg).Jestem bardzo zadowolony z mojego występu. Była to moja druga impreza rangi mistrzowskiej w karierze seniorskiej. Wcześniej miałem medale mistrzostw Europy, ale w kategorii juniora i młodzika. Jechałem na te zawody z myślą o medalu i udało się osiągnąć cel. Teraz przede mną jeszcze turnieje kwalifikacyjne, na których postaram się wywalczyć awans na Igrzyska Olimpijskie w Rio de Janeiro - mówi Robert Baran, wicemistrz Europy seniorów w zapasach w stylu wolnym, zawodnik Ceramika