Rozdrażewianki wicemistrzyniami

Rozdrażewianki wicemistrzyniami  - Zdjęcie główne

W sali koźmińskiego Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych odbył się finał rejonu w piłce ręcznej dziewcząt ze szkół podstawowych.

Wicemistrzyniami zostały rozdrażewianki. W turnieju wystartowało dziewięć zespołów, w tym dwa z naszego powiatu oraz dwa z Kępna. Początkowo grały one w trzech grupach, 2 x 7 minut.

W grupie A najlepsza była kępińska „Trójka” pokonująca kaliską „18” 10:2 i Kraszewice 8:1. W takich samych rozmiarach z uczennicami z Kraszewic wygrały kaliszanki. Nas bardziej interesowały wyniki w dwóch pozostałych grupach.

W grupie B dziewczęta z Mokronosa najpierw wygrały z Gołuchowem 8:5, a następnie uległy kępińskiej „Jedynce” 6:10, chociaż do przerwy przegrywały tylko 4:5, a po zmianie stron dwa razy trafiły w poprzeczkę i nie wykorzystały karnego. W ostatnim meczu tej grupy kępnianki zwyciężyły gołuchowianki 9:4.

W grupie C triumfowały rozdrażewianki, pokonując Odolanów 13:3 i Zbiersk 6:3. Po najbardziej zaciętym spotkaniu tej fazy, nie mającym już jednak większego znaczenia, odolanowianki minimalnie wygrały z reprezentacją Zbierska 6:5. Mistrzynie grup awansowały do decydującego etapu. Tutaj najpierw rozdrażewianki zmierzyły się z kępińską „Jedynką”.

Pierwszego gola bardzo szybko zdobyły rywalki, ale jak się okazało, było to ich jedyne prowadzenie w tym pojedynku. Podopieczne Pawła Augustyniaka szybko wyrównały i potem pozwalały swoim przeciwniczkom jedynie na doprowadzenie do remisu. W ostatniej minucie rozdrażewianki prowadziły 9:7, równo z końcową syreną straciły jeszcze jednego gola, ale pozwolił on rywalkom tylko na zmniejszenie prowadzenia.

W drugim meczu, wewnątrzkępińskim, „Trójka” wygrała z „Jedynką” 7:5 i awansowała do finału. Pierwsza połowa ostatniego spotkania turnieju była bardzo wyrównana. Rozdrażewianki prowadziły z kępińską „Trójką” 1:0 i 2:1, ale do przerwy przegrywały 2:3. Mogło być inaczej gdyby przedstawicielki naszego powiatu wykorzystały karnego, oddawały lepiej przygotowane rzuty i nie zanotowały kilku łatwych strat.

Po zmianie stron było już nawet 2:6 i 3:7. Rozdrażewianki ambitnie walczyły do końca, ale udało im się tylko zmniejszyć stratę do dwóch goli i ostatecznie przegrały 5:7. Za tą postawę dającą drugie miejsce w rejonie należą się im gratulacje i uznanie.

Przypadło im także jedno wyróżnienie indywidualne, gdyż MVP turnieju wybrano Oliwię Skrzypczak, a za najlepszą bramkarkę Julię Olejnik (SP 3 Kępno).