Autor:

Rywalizacja szkół ponadgimnazjalnych - Zdjęcie główne

Przeczytaj również:

Sport

Mistrzostwa powiatu szkół ponadgimnazjalnych w piłce nożnej rozegrano w Krotoszynie.

Do rywalizacji przystąpiło sześć szkół grających najpierw w dwóch grupach eliminacyjnych 1 x 15 minut. W grupie A najlepsi byli licealiści pokonując „dwójkę” z Krotoszyna 1:0 i ZSP Koźmin 3:2. Koźminianie zaś wygrali z „dwójką” 3:0. W grupie B triumfowała krotoszyńska „trójka” zwyciężając „jedynkę” 2:0 i remisując z kobylinianami 2:2. „Jedynka” ograła kobylinian 2:0.

W pierwszym półfinale popularna „Cerama” okazała się lepsza od „Kołłątaja” 2:1. Drugi półfinał, pomimo pięciominutowej dogrywki, zakończył się bezbramkowym remisem. Do rozstrzygnięcia potrzebne były rzuty karne, których przeprowadzono aż sześć serii. Ostatecznie dopiero po szóstej „trójka” z Krotoszyna okazała się lepsza od koźminian 5:4. Mecz o trzecie miejsce zakończył się remisem 1:1 a karne wygrali krotoszynianie 1:0. W finale „trójka” zwyciężyła „jedynkę” 3:1.