Siatkarki Astry wygrały z MKS-em

Siatkarki Astry wygrały z MKS-em  - Zdjęcie główne

W kolejnym meczu siatkarskie kadetki Astry pokonały we własnej sali MKS Puszczykowo. Pierwsze spotkanie tych drużyn niespodziewanie był wyrównane i ostatecznie po ciężkiej, pięciosetowej walce zakończyło się wygraną gospodyń. Krotoszynianki u siebie chciały się więc zrewanżować za tamtą porażkę. Od początku to jednak rywalki zyskały przewagę. Efektu nie dały przerwy, o które prosił trener Grzegorz Wiertlewski przy stanach 2:7 i 10:19. Jego podopieczne przegrały 16:25. W drugim secie do wyniku 14:14 trwała walka punkt za punkt. Krotoszynianki prowadziły już 23:19, ale potem trzy „oczka” pod rząd zdobyły przeciwniczki. Wtedy o przerwę poprosił trener Astry. Poskutkowało i po powrocie na boisko jego zawodniczki zdobyły dwa brakujące punkty. W kolejnej odsłonie „bez historii” astrowiczki rozgromiły rywalki 25:8. Czwarta partia zaczęła się podobnie od prowadzenia 5:1, potem było 5:4, 7:3 i 9:7. Druga część tej odsłony to skuteczna gra gospodyń, które wygrały 25:12 i w całym meczu 3:1. Rewanż okazał się więc udany. (wb)