Siatkarscy kadeci Piasta w wielkopolskim finale

Siatkarscy kadeci Piasta w wielkopolskim finale - Zdjęcie główne

Siatkarscy kadeci Piasta awansowali do wielkopolskiego finału. W dwumeczu półfinałowym dwukrotnie okazali się lepsi od MKS MOS Turek.

Losy rywalizacji rozstrzygnęły się praktycznie po pierwszym meczu, który w grudniu został rozegrany w Turku. Krotoszynianie wygrali tam 3:0 (25:20, 25:21, 26:24). W rewanżu wystarczyło wygrać tylko jednego seta, ale, że nie są minimalistami to wygrali trzy, nie tracąc żadnego.

Tak więc pierwsza odsłona zakończyła się wynikiem 25:14. Goście mimo, że już bez szans na awans, w drugiej partii zagrali ambitnie prowadząc 14:10, 17:14. Ostatecznie 25:21 dla Piasta. W końcówce trzeciego seta, wyraźnie rozluźnieni miejscowi popełnili kilka błędów a rywale obronili aż pięć piłek meczowych.

Przewaga była duża i dlatego zakończyło się rezultatem 25:22.