Siatkarscy młodzicy Piasta wystąpią w krajowym półfinale

Siatkarscy młodzicy Piasta wystąpią w krajowym półfinale - Zdjęcie główne

Jak już informowaliśmy w?poprzednim numerze siatkarscy młodzicy Piasta triumfowali, w?organizowanym przez siebie, ćwierćfinale mistrzostw Polski i?tym samym awansowali do ich półfinału.

W?turnieju wystąpiło sześć zespołów grających najpierw w?dwóch grupach. W?„A” najlepszy był Piast po 2:0 pokonując UKS OPP Powiat Kołobrzeski (25:17, 25:10) i?UKS Starogard Gdański (26:24, 25:18). Starogard wygrał z?Kołobrzegiem też 2:0 (25:13, 25:16). W?„B” triumfował LMKS Żak Espadon Pyrzyce zwyciężając po 2:0 KS Energetyka Poznań (25:23, 25:20) i?Koset Grudziądz (25:20, 25:16). Energetyk pokonał Grudziądz też 2:0 (26:24, 25:20). Piąte miejsce w?całych zawodach zajął Grudziądz wygrywając z?Kołobrzegiem 2:0 (25:21, 25:17).

Po dwa najlepsze zespoły awansowały do grupy finałowej, ale z?zaliczeniem wcześniejszych wyników. Gdy Piast pokonał Energetyka 2:1 (21:25, 25:22, 17:15), a?Espadon w?takich samych rozmiarach okazał się lepszy od Starogardu (22:25, 25:20, 15:2) było wiadomo, że obaj zwycięzcy, jeszcze przed ostatnim pojedynkiem decydującym tylko lub aż o?pierwszym miejscu, już awansowali do krajowego półfinału, a?pokonani zagrają o?trzecie miejsce. Na najniższym stopniu podium Energetyk wygrywający ze Starogardem 2:0 (28:26, 25:18). Krotoszynianie zajęli pierwszą pozycję pokonując Żaka 2:1 (25:22, 16:25, 15:5). W?krajowym półfinale zagrają w?Warszawie a?przeciwnikami będą miejscowe UKS Plas, UMKS MOS Wola i?UKS Sparta AGH Kraków.