Autor:

Siatkarski turniej amatorów w Kobylinie - Zdjęcie główne

Przeczytaj również:

Sport

W?Kobylinie odbył się turniej siatkówki amatorów. Do zdobycia były puchary ufundowane przez burmistrza oraz bilety na najbliższy mecz Zaksy Azotów Kędzierzyn Koźle z?GKS Katowice. Przy okazji można było wesprzeć chorą Nikolę Olejnik.

Do rywalizacji przystąpiło siedem zespołów, początkowo grających w?dwóch grupach. W?grupie A?najlepszy był faworyt –?GOS Koźmin Wlkp. po 2:0 pokonując Ceramę (25:13, 25:15), Team Krotoszyn (25:20, 25:16) i?Team Kobylin.

Drugie miejsce zajęli krotoszynianie bez straty seta wygrywając swoje dwa pozostałe mecze, z?kobylinianami (26:24, 25:20) i?Ceramą (25:18, 25:22). Cerama zwyciężyła miejscowych 2:0 i?to dało jej trzecią pozycję. W?grupie B triumfował Volley Raszków, pokonując Men and Women Krotoszyn 2:0 (25:21, 25:22) i?D&B K. Drygas także 2:0 (25:20, 25:13).

Jedyny koedukacyjny zespół ograł D&B również 2:0 (26:24, 25:21). W?półfinałach GOS wygrał z?Men and Women 2:0, a?Volley z?Teamem Krotoszyn 2:1 (29:31, 25:20, 15:12). Bardzo emocjonujący był pojedynek o?trzecią lokatę. W?pierwszym secie Men and Women prowadzili 6:2 i?15:9, by po wyrównanej końcówce przegrać 23:25. Podobnie było w?następnej odsłonie.

Men and Women prowadzili 7:4 i?14:11. Końcówka znów była bardzo zacięta, ale tym razem Men and Women nie dali sobie wydrzeć zwycięstwa 26:24. Decydujący tie break zaczął się od prowadzenia tej ekipy 4:0, w?czym duża zasługa zagrywek Oskara Rakowskiego. Ale po chwili był już remis 6:6. Końcówka to szczyt emocji, a?jednocześnie pokaz ambicji zespołu mieszanego.

Team prowadził już 14:11 i?wydawało się, że ma zwycięstwo w?kieszeni, ale przeciwnicy doprowadzili do remisu. Potem walka trwała punkt za punkt, a?ostatecznie triumfowała ekipa Men and Women 20:18, zyskując duży zachwyt i?uznanie. W?finale GOS bez problemów ograł Volley 2:0 (25:18, 25:14). Trzeba dodać, że na rzecz wspomnianej Nikoli Olejnik zebrano 835,20 zł