Siatkarskie rozgrywki

Siatkarskie rozgrywki - Zdjęcie główne

Kadetki Astry bez najmniejszych problemów, we własnej sali, pokonały MKS MDK Trzciankę. W inauguracyjnym secie krotoszynianki prowadziły 5:0 i 12:3 i wówczas przyjezdne podjęły walkę doprowadzając do remisu 17:17, ale końcówka należała do gospodyń zwyciężających 25:21. Druga partia, od początku do końca przebiegała pod znakiem ich absolutnej dominacji, czego potwierdzeniem jest wynik 25:8. Trzecia odsłona była bardziej wyrównana, jednak astrowiczki przez cały czas utrzymywały bezpieczny dystans prowadząc 5:3, 10:6, 15:11, 20:15 by wygrać 25:18, a cały mecz 3:0. Rozgrywki zainaugurowały debiutujące w lidze wielkopolskiej młodziczki UKS Trójka. Nie był on jednak udany. W turnieju zorganizowanym w Murowanej Goślinie przegrały po 2:0 z TKS Siatkarzem Jarocin (25:8, 25:9) i miejscowymi Zielonymi Wzgórzami (13:25, 9:25). Jarocinianki pokonały gospodynie 2:1 (25:22, 23:25, 15:8). Nieco lepiej, na turnieju w Turku, poszło zawodniczkom Piasta. Wygrały one tam z MUKS Herbertusem Wronki 2:0 (25:8, 25:11), ale uległy miejscowemu UKS Piątka 0:2 (11:25, 23:25). Gospodynie lepsze od koleżanek z Wronek 2:0 (25:12, 25:11). Rozgrywki eliminacyjne zakończyli młodzicy Piasta. W trzecim i ostatnim turnieju tej fazy, zorganizowanym w Kaliszu, po 2:0 zwyciężyli UKS Rataje ZSO4 Poznań (25:8, 25:11) i miejscowy MUKS Grom (25:13, 25:7). Gospodarze pokonali poznaniaków 2:0 (25:19, 25:20). Krotoszynianie, bez straty seta, zajęli pierwsze miejsce w grupie, przed Kaliszem i Poznaniem.