Siatkarze G 3 najlepsi w makroregionie

Siatkarze G 3 najlepsi w makroregionie - Zdjęcie główne

Finał makroregionu południowo – zachodniego, organizowanych po raz trzeci ogólnopolskich rozgrywek Orlik Volleymania, rozgrano we Wrocławiu. Krotoszynianie z G 3 awansowali do niego wygrywając turniej wojewódzki we Wrześni. Rozgrywki te organizowane są przez MSiT oraz PZPS od 2011 roku na kompleksach wielofunkcyjnych wybudowanych w ramach programu „Moje boisko – Orlik 2012”. Zawodnicy i zawodniczki w kategorii wiekowej 12-13 lat rywalizują w 128 turniejach na 64 orlikach. Wrocławski turniej zgromadził dwanaście drużyn, które zostały podzielone na trzy czterozespołowe grupy, w których grano systemem każdy z każdym, w dwóch setach do 15. W kolejnym etapie najlepsze zespoły grały o miejsca 1 – 3, zespoły z drugich miejsc o 4 – 6 itd. Od tego momentu ze względu na pogarszające się warunki atmosferyczne, z założenia rozgrywki toczą się na dworze, grano jednego seta do 21. Krotoszynianie zajęli pierwsze miejsce w grupie wygrywając kolejno z G 1 Nysa 2:0 (8,12), z PSP 11 Kędzierzyn Koźle 2:0 (5,11) i G 13 Wrocław 2:0 (5,9). W fazie finałowej również nie mieli problemów z pokonaniem rywali, zwyciężając Milicz 21:17 oraz G 5 Kędzierzyn Koźle 21:12. Zwycięskie zespoły otrzymały puchary oraz nagrody rzeczowe. (wb)