Siatkarze Piasta najlepsi w Gostyniu

Siatkarze Piasta najlepsi w Gostyniu  - Zdjęcie główne

Mecze rozgrywano systemem ?każdy z każdym?, dwa sety bez względu na wynik. Poziom rywalizacji był wyrównany, a o klasyfikacji końcowej decydowały punkty. Zawodnicy UKS Piast Krotoszyn byli najmłodszą ekipą, a mimo to pokazali dojrzałą siatkówkę i tryumfowali wygrywając wszystkie spotkania. Najpierw pokonali kadetów Progresu Września 2:0 (25:21, 25:17). Kolejnym przeciwnikiem był MKS Jarocin. W pierwszym secie krotoszynianie szybko zbudowali kilkupunktową przewagę, która w pewnym momencie osiągnęła już nawet sześć punktów. Lecz pod koniec tego seta jarocinianie, dzięki coraz lepszemu przyjęciu, zaczęli odrabiać straty doprowadzając do zaciętej końcówki, w której przechylili szalę zwycięstwa na swoją stronę (25:27). Podobny przebieg miała druga partia, jednak tym razem krotoszynianom, mimo znów problemów w końcówce, udało się dowieźć przewagę do końca (25:23). W ostatnim meczu Piast spotkał się z gospodarzami. W pierwszej odsłonie gostynianie dzięki mocnej zagrywce zyskali kilkupunktową przewagę, której mimo dobrej gry w końcówce, chłopcy z Piasta nie byli w stanie odrobić przegrywając do 21. Za to w drugim secie role się odwróciły, to krotoszynianie dominowani na boisku grając dobrze we wszystkich elementach siatkarskiego rzemiosła i wygrywając wysoko do 16, co ostatecznie zapewniło im wygraną w całym turnieju. Nagrodę MVP otrzymał zawodnik UKS Piast Krotoszyn Mateusz Sroczan. ??Turniej był ostatnim sprawdzianem przed rozpoczynającą się ligą. Zwycięstwo było sporą niespodzianką. Moi chłopcy rywalizowali przecież z zespołami o dwa lata starszymi oraz na wyższej siatce, wykazując duże umiejętności i charakter ??powiedział nam trener krotoszynian Piotr Robakowski. (wb)

Cztery drużyny kadetów i juniorów wystartowały w turniej siatkówki pod patronatem PZU zorganizowanym w Gostyniu.Mecze rozgrywano systemem „każdy z każdym”, dwa sety bez względu na wynik. Poziom rywalizacji był wyrównany, a o klasyfikacji końcowej decydowały punkty. Zawodnicy UKS Piast Krotoszyn byli najmłodszą ekipą, a mimo to pokazali dojrzałą siatkówkę i tryumfowali wygrywając wszystkie spotkania. Najpierw pokonali kadetów Progresu Września 2:0 (25:21, 25:17). Kolejnym przeciwnikiem był MKS Jarocin. W pierwszym secie krotoszynianie szybko zbudowali kilkupunktową przewagę, która w pewnym momencie osiągnęła już nawet sześć punktów. Lecz pod koniec tego seta jarocinianie, dzięki coraz lepszemu przyjęciu, zaczęli odrabiać straty doprowadzając do zaciętej końcówki, w której przechylili szalę zwycięstwa na swoją stronę (25:27). Podobny przebieg miała druga partia, jednak tym razem krotoszynianom, mimo znów problemów w końcówce, udało się dowieźć przewagę do końca (25:23). W ostatnim meczu Piast spotkał się z gospodarzami. W pierwszej odsłonie gostynianie dzięki mocnej zagrywce zyskali kilkupunktową przewagę, której mimo dobrej gry w końcówce, chłopcy z Piasta nie byli w stanie odrobić przegrywając do 21. Za to w drugim secie role się odwróciły, to krotoszynianie dominowani na boisku grając dobrze we wszystkich elementach siatkarskiego rzemiosła i wygrywając wysoko do 16, co ostatecznie zapewniło im wygraną w całym turnieju. Nagrodę MVP otrzymał zawodnik UKS Piast Krotoszyn Mateusz Sroczan. – Turniej był ostatnim sprawdzianem przed rozpoczynającą się ligą. Zwycięstwo było sporą niespodzianką. Moi chłopcy rywalizowali przecież z zespołami o dwa lata starszymi oraz na wyższej siatce, wykazując duże umiejętności i charakter – powiedział nam trener krotoszynian Piotr Robakowski. (wb)