Siatkarze UKS Piast „czarnym koniem” Międzynarodowego Turnieju – WOLA-CUP 2016

Siatkarze UKS Piast „czarnym koniem” Międzynarodowego Turnieju – WOLA-CUP 2016 - Zdjęcie główne

Młodzi siatkarze UKS Piast bardzo dobrze spisali się w?silnie obsadzonym, turnieju na warszawskiej Woli. Wzięła w?nim udział cała czołówka krajowa z?rocznika 2004, w?tym wszyscy medaliści mistrzostw Polski, oraz najlepsze zespoły Austrii ??Aon Hot Volleys Wiedeń oraz Niemiec ??TSC Berlin.Trzydniowe zawody rozgrywane były na trzech boiskach (7 x 7 m) jednocześnie. Siatkarze Piasta trafili do grupy III razem z?KS Set Starogard Gdański ( mistrz Polski w?tej kategorii wiekowej), UKS Plas Warszawa (brązowy medalista MP sprzed roku oraz siódmy zespół lipcowych MP) oraz czołowy zespół Niemiec TSC Berlin. Reprezentanci Piasta na mecz z?aktualnym mistrzem Polski wyszli spięci i?przegrali 0:2 (14:25, 18:25).

Młodzi siatkarze UKS Piast bardzo dobrze spisali się w silnie obsadzonym, turnieju na warszawskiej Woli. Wzięła w nim udział cała czołówka krajowa z rocznika 2004, w tym wszyscy medaliści mistrzostw Polski, oraz najlepsze zespoły Austrii – Aon Hot Volleys Wiedeń oraz Niemiec – TSC Berlin.Trzydniowe zawody rozgrywane były na trzech boiskach (7 x 7 m) jednocześnie. Siatkarze Piasta trafili do grupy III razem z KS Set Starogard Gdański ( mistrz Polski w tej kategorii wiekowej), UKS Plas Warszawa (brązowy medalista MP sprzed roku oraz siódmy zespół lipcowych MP) oraz czołowy zespół Niemiec TSC Berlin. Reprezentanci Piasta na mecz z aktualnym mistrzem Polski wyszli spięci i przegrali 0:2 (14:25, 18:25).

W kolejnym zmierzyli się z gośćmi z Niemiec. Było już dużo lepiej. Pierwszy set wygrali pewnie 25:18. W drugim, przy prowadzeniu 23:20, nastąpiła seria błędów i w efekcie rywale doprowadzili do tie-breaka. Ta partia toczyła się zdecydowanie pod dyktando naszych zawodników i zakończyła wynikiem 15:9. Mecz ten spowodował, że Piast odblokował się i uwierzył w swoje umiejętności.

Do ostatniego pojedynku z UKS Plas Warszawa, którego stawką było wejście do czołowej ósemki, zawodnicy przystąpili skoncentrowani, grając odważnie i konsekwentnie taktycznie. W pierwszym secie dosłownie zdemolowali zespół ze stolicy, wygrywając 25:12. W drugim przeciwnicy trochę się otrząsnęli i po wyrównanej grze zwyciężyli 25:20. Tie-break okazał się pasjonującą walką dwóch zdeterminowanych zespołów. Pierwszą piłkę setową mieli warszawiacy przy stanie 14:13, ale ostatnie piłki, po niesamowitych obronach, padały już łupem reprezentantów Wielkopolski i spotkanie zakończyło się wynikiem 16:14.

Ćwierćfinałowym przeciwnikiem krotoszynian był wicemistrz Polski KS Lechia Tomaszów Mazowiecki. Pierwszy set, zgodnie z przewidywaniami, dość pewnie do 19 wygrali tomaszowianie. W następnym jednak chłopcy z Krotoszyna podjęli walkę i w efekcie zwyciężyli do 21. Znów musiał decydować tie-break, z fantastyczną grą Piasta, który przeważał od początku doprowadzając przy stanie 14:11 do piłki meczowej. Rywale walcząc zaciekle zdobyli jeszcze dwa punkty, jednak najważniejszą piłkę efektownym atakiem zakończył Bartek Ostój. Awans do półfinału stał się faktem.

W półfinale Piast zmierzył się z brązowym medalistą MP KS Plas Kielce. Był to najlepszy mecz w wykonaniu zawodników z Grodu Krotosa, prezentujących dojrzałą, jak na swój wiek, siatkówkę, ale i przeciwnicy postawili wysoko porzeczkę. Po zaciętym spotkaniu najpierw była porażka 0:2 (21:25, 22:25). W drugim półfinale KS Set Starogard Gdański, nieoczekiwanie, przegrał z KS Metro Warszawa.

Krotoszynianie w meczu o miejsce trzecie zagrali już zdecydowanie słabiej niż w poprzednich ulegając ekipie z Pomorza 0:2 (14:25,1 6:25). Należą się im jednak wielkie brawa, gdyż pokazali wysokie umiejętności i wolę walki stając się „czarnym koniem” tych zawodów.

Najlepsze zespoły otrzymały okazałe puchary, nagrodzono również wyróżniających się graczy, wśród nich zawodnika Piasta – Dawida Króla.