9
zdjęć

SportFilip Śronek z Krotoszyna po raz kolejny udowodnił, że pasja, determinacja i trening przynoszą sukces.

Filip Śronek - uczeń 4 klasy TWA w Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 1 w Krotoszynie w tym roku odniósł wiele sportowych sukcesów udowadniając, że ciężka praca pod okiem trenerów Radosława Radomskiego (KBC Ostrów Wielkopolski), Piotra Tomczaka (Halla-san Krotoszyn) oraz Kewina Prymasa (KBC Ostrów Wielkopolski) przynosi efekty.

W ciągu pół roku - jako reprezentant Kickboxing Club Poprawa - stoczył 19 walk na ringach Polski i świata w kategorii 63,5 kg oraz 67 kg. 15 razy odniósł zwycięstwo, pokonując zawodników światowej klasy. 3 razy zdobył tytuł Wicemistrza Polski w różnych kategoriach, a w miniony weekend stał się posiadaczem pasa młodzieżowego Mistrza Polski.

Po dwóch twardych walkach w finale pewnie pokonał - doprowadzając do 2 liczeń -dotychczasowego Mistrza Polski Młodzieżowców. Po dobrych występach na Mistrzostwach Polski otrzymał powołanie do Kadry narodowej full-contact - mówi Jacek Śronek, tata Filipa.

Młody krotoszynian - dzięki wsparciu gminy Krotoszyn, powiatu krotoszyńskiego i sponsorom - wziął udział także w Mistrzostwach Świata w Budapeszcie, gdzie zdobył 5 miejsce.

Filip pewnie wygrał walki z reprezentantami innych państw, niestety minimalnie uległ przed strefa medalową zawodnikowi z Turcji - wskazuje Jacek Śronek.