Strażacy z Gorzupi najlepsi w turnieju piłkarskim [FOTO]

Strażacy z Gorzupi najlepsi w turnieju piłkarskim [FOTO] - Zdjęcie główne

Reprezentacja Gorzupi okazała się najlepsza w pierwszym turnieju piłki nożnej drużyn OSP – Firefighters Cup 2017. Odbył się on na orliku przy LO w Krotoszynie. Pierwotnie w zawodach miało wystartować sześć zespołów, ale ostatecznie skończyło się na pięciu. Początkowo grały one w dwóch grupach, 2 x 10 minut. Przyznać trzeba, że jak na amatorów poziom był wysoki. Nie brakowało szybkich kombinacyjnych akcji, podań z pierwszej piłki, groźnych strzałów zmuszających bramkarzy do wielu efektownych interwencji. Analizując składy jasno wynika, że w każdej ekipie nie brakowało związków rodzinnych (a prym wiodła Gorzupia) co, biorąc pod uwagę, że były to drużyny strażackich ochotników, jest warte podkreślenia i docenienia.W gr. A najlepsza była Gorzupia pokonując Ustków 3:1 oraz bezbramkowo remisując z Benicami, które również bezbramkowo zremisowały z Ustkowem co dało im drugą pozycję. W jedynym meczu gr. B krotoszynianie zwyciężyli zdunowian 4:2W pierwszym półfinale Gorzupia rozbiła Zduny 6:0, sprawiedliwie, w obu połowach zdobywając po trzy gole. Natomiast w drugim Benice okazały się minimalnie lepsze od gospodarzy 2:1, którzy kontaktową bramkę zdobyli na dwie minuty przed końcem i było już za mało czasu by doprowadzić przynajmniej do remisu.Mecze decydujące o podziale miejsc na podium były więc rewanżami za spotkania grupowe. Krotoszynianie znów wygrali ze zdunowianami, ale tym razem jeszcze wyżej bo 10:1.Pojedynek gorzupsko – benicki tym razem musiał być rozstrzygnięty i był. Wyraźnie lepsi, bo 5:1, okazali się gorzupianie. Za zwycięstwo otrzymali mały puchar na własność, oraz większy puchar przechodni ufundowany przez burmistrza. Dyplomy i puchary wręczali Waldemar Florkowski miejsko-gminny prezes OSP oraz Andrzej Zieliński – zastępca naczelnika wydziału oświaty i spraw społecznych Urzędu Miejskiego.Natomiast puchar ufundowany przez „Gazetę Krotoszyńską”, sprawującą patronat medialny, dla króla strzelców, zdobył Mateusz Niciejewski (Krotoszyn), autor 8 goli.

Reprezentacja Gorzupi okazała się najlepsza w pierwszym turnieju piłki nożnej drużyn OSP – Firefighters Cup 2017. Odbył się on na orliku przy LO w Krotoszynie. Pierwotnie w zawodach miało wystartować sześć zespołów, ale ostatecznie skończyło się na pięciu. Początkowo grały one w dwóch grupach, 2 x 10 minut. Przyznać trzeba, że jak na amatorów poziom był wysoki. Nie brakowało szybkich kombinacyjnych akcji, podań z pierwszej piłki, groźnych strzałów zmuszających bramkarzy do wielu efektownych interwencji. Analizując składy jasno wynika, że w każdej ekipie nie brakowało związków rodzinnych (a prym wiodła Gorzupia) co, biorąc pod uwagę, że były to drużyny strażackich ochotników, jest warte podkreślenia i docenienia. W gr. A najlepsza była Gorzupia pokonując Ustków 3:1 oraz bezbramkowo remisując z Benicami, które również bezbramkowo zremisowały z Ustkowem co dało im drugą pozycję. W jedynym meczu gr. B krotoszynianie zwyciężyli zdunowian 4:2 W pierwszym półfinale Gorzupia rozbiła Zduny 6:0, sprawiedliwie, w obu połowach zdobywając po trzy gole. Natomiast w drugim Benice okazały się minimalnie lepsze od gospodarzy 2:1, którzy kontaktową bramkę zdobyli na dwie minuty przed końcem i było już za mało czasu by doprowadzić przynajmniej do remisu. Mecze decydujące o podziale miejsc na podium były więc rewanżami za spotkania grupowe. Krotoszynianie znów wygrali ze zdunowianami, ale tym razem jeszcze wyżej bo 10:1. Pojedynek gorzupsko – benicki tym razem musiał być rozstrzygnięty i był. Wyraźnie lepsi, bo 5:1, okazali się gorzupianie. Za zwycięstwo otrzymali mały puchar na własność, oraz większy puchar przechodni ufundowany przez burmistrza. Dyplomy i puchary wręczali Waldemar Florkowski miejsko-gminny prezes OSP oraz Andrzej Zieliński – zastępca naczelnika wydziału oświaty i spraw społecznych Urzędu Miejskiego. Natomiast puchar ufundowany przez „Gazetę Krotoszyńską”, sprawującą patronat medialny, dla króla strzelców, zdobył Mateusz Niciejewski (Krotoszyn), autor 8 goli.