Turniej w rocznicę wyzwolenia Krotoszyna

Opublikowano:
Autor:

Turniej w rocznicę wyzwolenia Krotoszyna - Zdjęcie główne

Przeczytaj również:

SportJuż po raz dziesiąty Towarzystwo Piłki Siatkowej z okazji rocznicy wyzwolenia miasta, a w tym roku jest ona 75., zorganizowało turniej siatkówki seniorów.

W turnieju wystartowało 9 drużyn. Miało być więcej, ale z racji trwających w województwie śląskim ferii, ekipie z Gliwic nie udało się skompletować składu. Rozpoczęto od zmagań w 3 grupach, w których sety trwały do 15 pkt., a tie-break do 11 pkt. Do drugiego etapu awansowało aż 8 drużyn – z turniejem pożegnać musiała się tylko ta, która w spotkaniach grupowych uzyskała najsłabszy rezultat. Ekipą tą okazał się Kościan.

Pozostali walczyli w ćwierćfinałach – tym razem sety rozgrywano do 21 pkt. Na tym etapie odpadła jedna z dwóch drużyn KTPS Krotoszyn. W półfinale przegrała druga, która musiała uznać wyższość gości z Bydgoszczy.

Drużyna Team KTPS Krotoszyn, która zajęła trzecie miejsce

Mecz o trzecie miejsce, znów ze skróconymi setami, zaczął się idealnie dla Team KTPS. Krotoszynianie prowadzili już 8:2, by po chwili przegrywać 10:11, ale ostatecznie zwyciężyć 15:13. Druga partia dla odmiany zaczęła się od prowadzenia ostrowian 3:1, ale później było już lepiej. Gospodarze najpierw doprowadzili do remisu 3:3, a potem sami zyskali przewagę i ostatecznie zwyciężyli 15:9 i w całym meczu 2:0. W finale Bydgoszcz ograła Turek 2:0 (21:14, 21:14).
Nie zabrakło też wyróżnień indywidualnych. Najlepszym zawodnikiem do 40 lat został Paweł Haszek (Team KTPS), a powyżej 50 lat Jacek Nowicki (Turek). Natomiast za MVP wybrano jedną z dwóch dziewczyn startującą w turnieju - Katarzynę Pawlicką (Ostrów Wlkp.), dla której wyróżnienie okazało się dodatkowym prezentem urodzinowym. Puchary wręczali: wicestarosta Paweł Radojewski, przewodniczący Rady Powiatu Juliusz Poczta i wiceburmistrz Ryszard Czuszke, który na zakończenie podziękował wszystkim drużynom za udział.