Autor:

Turniej zapaśniczych UKS-ów  - Zdjęcie główne

Przeczytaj również:

Sport

Wystartowało w nim 110 chłopców i 5 dziewcząt reprezentujących 28 klubów. W klasyfikacji drużynowej miejscowy Ceramik zajął drugą pozycję (59 pkt.), ustępując tylko Olimpii Cieszków (70). Trzecie miejsce zajęło Mazowsze Teresin (37). Najlepszym zawodnikiem turnieju został aktualny mistrz Polski młodzików, pochodzący z Sulmierzyc, Szymon Wojtkowski (59 kg). Oprócz niego złoto dla gospodarzy wywalczyli też Jakub Setecki (42) i Daria Trawińska (42). Na średnim stopniu podium stanął Dawid Lis (38), a na najniższym Eryk Gibasiewicz (47). Piątą lokatę wywalczył Michał Kryś (42), siódmą ? Jakub Jasik (47). Ósme miejsce zajęli: Gracjan Wieczorek (35), Artur Gibasiewicz (42). Jedenasty był Tobiasz Gromnicki (53). Na 12 miejscu rywalizację zakończyli: Marcin Pierunek (42), Dawid Schubert (59), na 13 ? Jakub Jankowski (59), a na 14 ? Jakub Gromnicki (42) i Filip Brylewski (47). Na wniosek klubu Polski Związek Zapaśniczy przyznał wieloletniemu działaczowi ? Ryszardowi Woltmanowi ? Złotą Gwiazdę PZZ. Pamiątkową tabliczkę otrzymał również burmistrz Julian Jokś, który zawsze aktywnie wspierał krotoszyńskie zapasy. (wb)

Ogólnopolski Turniej Uczniowskich Klubów Sportowych w zapasach w stylu wolnym rozegrano w Krotoszynie.Wystartowało w nim 110 chłopców i 5 dziewcząt reprezentujących 28 klubów. W klasyfikacji drużynowej miejscowy Ceramik zajął drugą pozycję (59 pkt.), ustępując tylko Olimpii Cieszków (70). Trzecie miejsce zajęło Mazowsze Teresin (37). Najlepszym zawodnikiem turnieju został aktualny mistrz Polski młodzików, pochodzący z Sulmierzyc, Szymon Wojtkowski (59 kg). Oprócz niego złoto dla gospodarzy wywalczyli też Jakub Setecki (42) i Daria Trawińska (42). Na średnim stopniu podium stanął Dawid Lis (38), a na najniższym Eryk Gibasiewicz (47). Piątą lokatę wywalczył Michał Kryś (42), siódmą – Jakub Jasik (47). Ósme miejsce zajęli: Gracjan Wieczorek (35), Artur Gibasiewicz (42). Jedenasty był Tobiasz Gromnicki (53). Na 12 miejscu rywalizację zakończyli: Marcin Pierunek (42), Dawid Schubert (59), na 13 – Jakub Jankowski (59), a na 14 – Jakub Gromnicki (42) i Filip Brylewski (47). Na wniosek klubu Polski Związek Zapaśniczy przyznał wieloletniemu działaczowi – Ryszardowi Woltmanowi – Złotą Gwiazdę PZZ. Pamiątkową tabliczkę otrzymał również burmistrz Julian Jokś, który zawsze aktywnie wspierał krotoszyńskie zapasy. (wb)