Tytuł dla uczennic z krotoszyńskiej „dwójki”

Tytuł dla uczennic z krotoszyńskiej „dwójki” - Zdjęcie główne

Mistrzostwa powiatu w koszykówce gimnazjalistek rozegrano w szkole na krotoszyńskich Błoniach.

Mistrzostwa powiatu w koszykówce gimnazjalistek rozegrano w szkole na krotoszyńskich Błoniach.

Do rywalizacji przystąpiło pięć zespołów, a grano dwa razy po osiem minut, bez zatrzymywania czasu. Tytuł zdobyły uczennice z krotoszyńskiej „dwójki”, gromiąc Benice 16:2, Kobylin 17:6, G 5 16:4 i, w meczu decydującym o mistrzostwie, zwyciężając koleżanki z „czwórki”, przy niskim wyniku, 5:3. Srebrne medalistki w swoich pozostałych meczach też nie dały najmniejszych szans przeciwniczkom, zwyciężając G 5 18:8, Benice 12:4 i Kobylin 20:6. Najniższy stopień podium należał do Benic i to jest chyba największa niespodzianka. Reprezentantki tej szkoły pokonały „piątkę” 8:2 i Kobylin 14:8. Ostatnie spotkanie turnieju decydowało co prawda tylko o tym, kto zajmie przedostatnie, czyli czwarte miejsce. Mimo to obie drużyny zagrały ambitnie i po upływie regulaminowego czasu był remis 8:8. Po raz pierwszy konieczna była czterominutowa dogrywka. Gdy już zanosiło się, że potrzebna będzie następna, bo na tablicy był wynik 10:10 równo z końcową syreną celny rzut zdołała oddać jedna z uczennic „piątki”, zapewniając tym samym swojej drużynie zwycięstwo. (wb)