Autor:

Udany start zawodników Bili  - Zdjęcie główne

Przeczytaj również:

Sport

Aby zakwalifikować się tak liczną grupą na Mistrzostwa Polski bilardziści musieli znaleźć się w czołówce cyklu turniejów Junior Tour za 2013 r. Zawody rozgrywane były w dwóch kategoriach wiekowych juniorów i kategoria dziewcząt. Pierwszego dnia odbyły się rozgrywki w odmianę 9-bil. Najlepiej zaprezentowała się Weronika Karwik, zdobywając srebrny medal. W ćwierćfinale pokonała zawodniczkę z Tomaszowa Mazowieckiego Kingę Pietrzak 5:3. W walce o finał pokazała klasę, zwyciężając Agnieszkę Kolecką z Rokietnicy 5:1. W finale musiała jednak uznać wyższość Agaty Sidło z klubu Nosan Kielce. Był to początek dobrej passy zawodników z Bili.W kolejnych dniach rozgrywane były odmiany 8-bil, 10-bil i 14/1. W bratobójczej walce o trzecie miejsce w odmianę 10-bil, po wyrównanym pojedynku, Marzena Wachowiak pokonała Magdę Konrady 4:3. To samo miejsce wywalczyła Anita Radzimirska, pokonując dwukrotną medalistkę tych mistrzostw, Aleksandrę Wanat z klubu Pino Dębica 4:2. Będąc o krok od finału Anicie zabrakło szczęścia i uległa Agacie Sidło 3:4. Wśród juniorów starszych dobrze zaprezentował się Cezary Jarosz. W odmianę 10?bil w drodze do piątego miejsca pokonał m. in. mistrza Europy ??Mikołaja Ząbeckiego z Tomaszowa Mazowieckiego 6:2. Dopiero w walce o medal uległ kolejnemu mistrzowi Europy ??Pawłowi Kaczmarkowi z Bilard Studio Warszawa. W pozostałych odmianach Czarek zawsze mieścił się w pierwszej dziesiątce mistrzostw, co dobrze rokuje na przyszły rok.(wb)

Mistrzostwa Polski Juniorów 2014 w pool bilard rozegrano w Kielcach. UKS Bila Zduny reprezentowało sześcioro zawodników: Marzena Wachowiak, Anita Radzimirska, Weronika Karwik, Magdalena Konrady, Cezary Jarosz i Konrad Witek pod okiem trenerów Ilony i Pawła Galeja.Aby zakwalifikować się tak liczną grupą na Mistrzostwa Polski bilardziści musieli znaleźć się w czołówce cyklu turniejów Junior Tour za 2013 r. Zawody rozgrywane były w dwóch kategoriach wiekowych juniorów i kategoria dziewcząt. Pierwszego dnia odbyły się rozgrywki w odmianę 9-bil. Najlepiej zaprezentowała się Weronika Karwik, zdobywając srebrny medal. W ćwierćfinale pokonała zawodniczkę z Tomaszowa Mazowieckiego Kingę Pietrzak 5:3. W walce o finał pokazała klasę, zwyciężając Agnieszkę Kolecką z Rokietnicy 5:1. W finale musiała jednak uznać wyższość Agaty Sidło z klubu Nosan Kielce. Był to początek dobrej passy zawodników z Bili.W kolejnych dniach rozgrywane były odmiany 8-bil, 10-bil i 14/1. W bratobójczej walce o trzecie miejsce w odmianę 10-bil, po wyrównanym pojedynku, Marzena Wachowiak pokonała Magdę Konrady 4:3. To samo miejsce wywalczyła Anita Radzimirska, pokonując dwukrotną medalistkę tych mistrzostw, Aleksandrę Wanat z klubu Pino Dębica 4:2. Będąc o krok od finału Anicie zabrakło szczęścia i uległa Agacie Sidło 3:4. Wśród juniorów starszych dobrze zaprezentował się Cezary Jarosz. W odmianę 10–bil w drodze do piątego miejsca pokonał m. in. mistrza Europy – Mikołaja Ząbeckiego z Tomaszowa Mazowieckiego 6:2. Dopiero w walce o medal uległ kolejnemu mistrzowi Europy – Pawłowi Kaczmarkowi z Bilard Studio Warszawa. W pozostałych odmianach Czarek zawsze mieścił się w pierwszej dziesiątce mistrzostw, co dobrze rokuje na przyszły rok.(wb)