Walczyli o puchar Max-Pola

Walczyli o puchar Max-Pola - Zdjęcie główne

Turniej piłki ręcznej o puchar sponsora UKS Doliwa Rozdrażew – firmy Max – Pol – rozegrano w miejscowej szkole.

Rywalizacja toczyła się w dwóch kategoriach. Pierwszą były dziewczęta rocznik 2002 i młodsze. Grały one 2 x 8 minut. Najlepsze, z kompletem punktów, były kobylinianki pokonując Rozdrażew 7:5, Mokronos 14:4 i Arota Astromal Leszno 4:3.Drugą pozycję zajął Arot wygrywając z Rozdrażewem 15:10 i Mokronosem 8:7. W spotkaniu dwóch ostatnich, lepsze okazały się gospodynie zawodów, 6:3. Najlepszą bramkarką została Wiktoria Bartkowiak (Rozdrażew), a zawodniczką Sylwia Patrijas (Kobylin).Drugą grupą uczestniczącą w turnieju byli chłopcy rocznik 2000 i młodsi. Startowały tu dwie drużyny z Kalisza i to ich wewnętrzny pojedynek zdecydował o zajęciu pierwszego miejsca. Był on zacięty i wyrównany do ostatnich sekund, a grano 2 z 12 minut. OstatecznieNike II wygrała z Nike I 13:12. Wcześniej triumfatorzy imprezy pokonali gimnazjalistów koźmińskich 12:5 i rozdrażewskich 14:6.Natomiast Nike I zwyciężyła koźminian 12:3 i rozdrażewian 10:8. Również w trzecim swoim meczu z gospodarzami, koźminianie stracili 12 goli, a rzucili 6. Najlepszym bramkarzem został Kamil Michalski (Nike I), a zawodnikiem Maciej Przybył (Nike II). Puchary i dyplomy wręczył fundator Andrzej Czajka, właściciel firmy Max – Pol.