Weronika Karwik trzecia w Polsce

Weronika Karwik trzecia w Polsce - Zdjęcie główne

W?Rumi odbywały się bilardowe mistrzostwa Polski seniorów. Po raz pierwszy uczestniczyła w?nich zawodniczka UKS Bila Zduny ??Weronika Karwik i?jak na debiut zaprezentowała się bardzo dobrze. W?pierwszą odmianę 8-bil uplasowała się na 5 miejscu, identyczne jak w?10-bil. Jednak to ?9? okazała się najszczęśliwsza ponieważ wygrała z?tegoroczną mistrzynią Polski i?Europy w?10 ??bil ??Katarzyną Wesołowską i?dopiero w?półfinale uległa bardziej doświadczonej przeciwniczce Ewie Bąk. Tym samym zdobyła swój upragniony pierwszy brązowy medal mistrzostw Polski kobiet. Aby dostać się na te mistrzostwa zawodniczka Bili uczestniczyła w?Pucharach Polski kobiet, które trwały cały rok. Osiem najlepszych zawodniczek z?rankingu automatyczne awansowała na mistrzostwa. Weronika w?tym rankingu uplasowała się na 4 miejscu i?tak zakończyła sezon 2016.

W Rumi odbywały się bilardowe mistrzostwa Polski seniorów. Po raz pierwszy uczestniczyła w nich zawodniczka UKS Bila Zduny – Weronika Karwik i jak na debiut zaprezentowała się bardzo dobrze. W pierwszą odmianę 8-bil uplasowała się na 5 miejscu, identyczne jak w 10-bil. Jednak to „9” okazała się najszczęśliwsza ponieważ wygrała z tegoroczną mistrzynią Polski i Europy w 10 – bil – Katarzyną Wesołowską i dopiero w półfinale uległa bardziej doświadczonej przeciwniczce Ewie Bąk. Tym samym zdobyła swój upragniony pierwszy brązowy medal mistrzostw Polski kobiet. Aby dostać się na te mistrzostwa zawodniczka Bili uczestniczyła w Pucharach Polski kobiet, które trwały cały rok. Osiem najlepszych zawodniczek z rankingu automatyczne awansowała na mistrzostwa. Weronika w tym rankingu uplasowała się na 4 miejscu i tak zakończyła sezon 2016.