Worek medali zwiastuje emocje na Mistrzostwach Europy

Worek medali zwiastuje emocje na Mistrzostwach Europy - Zdjęcie główne

W optymistycznych nastrojach z Mistrzostw Polski w sumo wrócili zawodnicy z powiatu krotoszyńskiego.

– Forma rośnie i część przebudziła się wreszcie z zimowego letargu – mówi Dariusz Rozum, prezes Polskiego Związku Sumo. Zawodnicy przywieźli z podwarszawskiej Falenicy aż 13 medali.

I tak – kolejny tytuł mistrza Polski zdobył Aron Rozum. Najbardziej utalentowany polski zawodnik sumo walczył w dwóch kategoriach wagowych – do 100 kg i open. Jak jego występ komentuje Dariusz Rozum, szef federacji sumo, a prywatnie ojciec zawodnika?

– Aron rozniósł rywali nie tylko w swojej kategorii, ale też w rywalizacji cięższych zawodników. Przegrał tylko jedną walkę. Zdobył złoto do 100 kg i brąz w Open

Poza nim na podium stawali – Patryk Swora i Stefan Klejewski z Samsona Kobylin, Jan Czubak, Piotr Polny, Mikołaj Gałecki, Mateusz Konieczny, Marcin Rozum, Olimpia Robakowska i najmłodsza z rodziny Rozumów – Aleksandra z TAR – Krotoszyn.

Teraz w bojowych nastrojach zawodnicy z Ziemi Krotoszyńskiej przystąpią do Mistrzostw Europy w Sumo, które odbędą się w Krotoszynie w dniach 22 – 24 kwietnia. Na dohyo w hali sportowej przy Zespole Szkół nr 3 będą rywalizować juniorzy i juniorki oraz seniorki i seniorzy. – Nie ukrywamy, że liczymy na medale naszych reprezentantów. Nie można inaczej prognozować, gdy znamy swoje umiejętności i poziom – mówi szef Polskiego Związku Sumo.