Zagrali dla Henia

Zagrali dla Henia - Zdjęcie główne

SportW sali koźmińskiego ZSP odbył się mikołajkowy turniej piłki nożnej. Miał on wymiar charytatywny, gdyż służył zebraniu środków na rzecz byłego zawodnika Białego Orła, Henryka Krawczyka zmagającego się z ostrą białaczką szpikową.

Do rywalizacji przystąpiły aż 24 drużyny, w pierwszej fazie grające w sześciu grupach. Triumfowały w nich drużyny mające w swoich składach zawodników ligowych, korzystających z przerwy w rozgrywkach i wykorzystujący ją na udział w takich turniejach jak ten. Zaprezentowali oni zarówno uważną grę w defensywie, z efektownymi paradami bramkarskimi, jak i szybkie kontrataki. Każdy mecz trwał dosyć nietypowo – bo po 11 minut. Po dwie najlepsze ekipy awansowały do ćwierćfinałów, w których Bartesko pokonało Pancom Zduny 1:0, Biały Orzeł z LZS Kobierno – Tomnicami i Szybkie Trampki z Bukatem Jarocin wygrali po 2:0, a Kanonierzy Jarocin rozbili LZS Bożacin 3:0. W półfinałach Bartesko okazało się minimalnie lepsze od Białego Orła 1:0, a Szybkie Trampki znacznie wyżej, bo 4:1, ograły Kanonierów.

W szóstej minucie meczu o trzecie miejsce bardzo niewiele zabrakło, by Orzeł objął prowadzenie, ta sytuacja szybko się zemściła, a strzelcem gola z dystansu był bramkarz Kanonierów. Więcej goli w tym pojedynku nie było.
Finał zaczął się bardzo dobrze dla Bartesko, które już w drugiej minucie objęło prowadzenie. Gdy w dziewiątej minucie je podwyższyli, wydawało się, że zwycięstwo „mają w kieszeni”. Tymczasem rywale, czyli „Szybkie trampki” pokazali, że ich nazwa nie jest przypadkowa, gdyż w przeciągu zaledwie kilkudziesięciu sekund wyrównali i doprowadzili do rzutów karnych. Były trzy serie i rozstrzygająca była ostatnia. Szybkie Trampki lepsze 1:0.
Przez cały czas czynna była kawiarenka z pysznymi plackami za wolne datki. Można się było też zarejestrować w bazie dawców szpiku.