Autor:

Zagrali dla Kacpra - Zdjęcie główne

Przeczytaj również:

Sport

Samorządowcy, księża, ministranci, policjanci, a także miłośnicy piłki nożnej rozegrali kilka meczy na rzecz chorego – 10–letniego Kacpra Frąszczaka, ucznia krotoszyńskiej szkoły na Parcelkach.

Spotkania były zacięte i wyrównane, a w dwóch z nich o zwycięstwie decydowały rzuty karne. Grano 2 x 20 minut. W pierwszym półfinale samorządowcy, w normalnym czasie gry, zremisowali 2:2 z gospodarzami czyli – miłośnikami.

Bramki dla urzędników zdobyli Adam Szymczak i Łukasz Rak, a dla gospodarzy Michał Potarzycki i Leszek Nowak.

Karne lepiej wykonywali samorządowcy 5:4 awansując do finału. Drugi półfinał zakończył się wygraną policjantów z księżmi 2:0, dzięki bramkom Rafała Tanasia i Łukasza Zachwieja, a obydwa zespoły nie wykorzystały wielu okazji.

Podobnie było w meczu o trzecie miejsce, w którym miłośnicy pokonali księży 2:1, dzięki bramkom Przemysława Dżałabija, a dla pokonanych szczęśliwym strzelcem był ks. Norbert Musieliński. Do ostatniej chwili ważyła się szala zwycięstwa w meczu finałowym. Po 40 minutach utrzymywał się bezbramkowy remis. Pierwsza seria rzutów karnych zakończyła się remisem 5:5. Dopiero w siódmej kolejce strzał występującego gościnnie Janusza Maryniaka przesądził o sukcesie policji 6:5.