Zawodnicy Krotosza znowu w biegu

Zawodnicy Krotosza znowu w biegu - Zdjęcie główne

Dwie kolejne imprezy zaliczyli zawodnicy KS Krotosz. Pierwszą z nich był kobyliński XXII bieg im. Marszałka Józefa Piłsudskiego na dystansie 15 km. Wystartowało w sumie ponad 250 uczestników (piszemy o tym na str. 31) i jak co roku liczną grupę stanowili reprezentanci Krotosza. Niektórzy poprawili nawet rekordy życiowe. Najlepszy wynik uzyskał Robert Domagała 57.13 i zajął 17. miejsce w ogólnej klasyfikacji i 4. miejsce w swojej kategorii wiekowej. Kolejni zawodnicy uzyskiwali następujące czasy: Szymon Chyba 57.44 19 msc, Krzysztof Maciejewski 58.15 24 (msc), Krzysztof Kasprzak 1.01.35 44 msc, Piotr Grzempowski 1.02.31 52 (msc), Damian Witkowski 1.04.36 62 (msc), Marian Poczta 1.08.14 102 (msc), Bogdan Parysek 1.11.57 142 (msc), Adam Szymański 1.13.08 152 msc, Wojciech Ryba 1.14.32 165 (msc), Marcin Zawieja 1.14.42 168 (msc), Mariusz Basiński 1.23.21 224 (msc). Natomiast podczas IV Maratonu Koleżeńskiego w Lesznie dobrze zaprezentował się Czesław Sienkiewicz. Na trudnej trasie, prowadzącej przez tereny leśne i w upalny dzień, zajął 6. miejsce w ogólnej klasyfikacji i po raz trzeci z rzędu wygrał swoją kategorię wiekową z wynikiem 3.08.28 wyprzedzając o ponad 13 minut kolejnego zawodnika w swojej kategorii. Mariusz Basiński wystartował w półmaratonie uzyskując czas 2.05.17. (wb)