Zimowy bieg

Zimowy bieg  - Zdjęcie główne

Reprezentanci Krotosza wystartowali w Jarocinie w 33. Zimowym Biegu im. Mariana Michalskiego.

Jak zwykle trasa o długości 8,5 km prowadziła przez tereny leśne, co, przy aktualnej pogodzie, spowodowało, że warunki były bardzo trudne. Prawie na całej długości były oblodzenia lub błoto. Start odbywał się „systemem narciarskim” –?co 30 sekund i każdy zawodnik biegnie indywidualnie widząc najbliższego przeciwnika przed sobą.

Do rywalizacji przystąpiło 79 zawodników, na trasie niektórzy „zaliczyli” upadki, ale na szczęście wszyscy ukończyli bez kontuzji. Krotoszanie wypadli bardzo dobrze będąc w trzech kategoriach wiekowych na podium. A w open zajęli oni następujące pozycje: 10. Piotr Grzempowski (31:52, 3 w kat. 16-29 lat), 13. Robert Domagała (32:25, 1 w kat. 40-50), 15. Karol Mroczkowski (32:51), 20. Czesław Sienkiewicz (34:28, 3 w kat. 50-60), 23. Sergiusz Sójka (35:23), 29. Marian Poczta (36:11), 35. Jacek Kasprzak (36:40), 37. Marcin Obal (36:51), 42. Jacek Modrzyński (37:59), 57. Robert Czajka (41:12), 68. Monika Sobkowiak (44:24).

Zwyciężył Andrzej Rogiewicz z Postolina, jak na te warunki, z bardzo dobrym wynikiem (26.31). Na mecie wszyscy otrzymali pamiątkowy medal i na zawodników czekała gorąca herbata, następnie wszyscy udali się do biura zawodów gdzie zostały ogłoszone wyniki i rozdane nagrody. Ponadto każdy mógł zjeść gorącą zupę z wkładką.