Znamy finalistów Pucharu Polski WZPN. Kto zagra o trofeum?

Autor: | Zdjęcie: Piotr Rychter / Facebook Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej

Znamy finalistów Pucharu Polski WZPN. Kto zagra o trofeum? - Zdjęcie główne

foto Piotr Rychter / Facebook Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej

Przeczytaj również:

SportZa nami półfinały Pucharu Polski WZPN. Kto okazał się w nich zwycięski i powalczy o trofeum?

Znamy finalistów Pucharu Polski WZPN. Kto brał udział w półfinałach?

W najlepszej czwórce wojewódzkiego Pucharu Polski znalazło się dwóch trzecio- i dwóch czwartoligowców. Pierwszą parę tworzyły Victoria Września (IV liga) i Polonia Środa Wielkopolska (III liga). Drugą z kolei Unia Swarzędz (III liga) i Kotwica Kórnik (IV liga).

Każdy z zespołów na drodze do półfinałów napotykał swoje problemy w postaci rozgrywania serii rzutów karnych. Victoria grała takie w ⅛ finału z Obrą Kościan, Polonia także na tym etapie musiała mierzyć się w serii jedenastek z Huraganem Pobiedziska, a Kotwica w 1/16 pokonała w taki sposób Pogoń Łobżenica. Najtrudniejszym zadaniem dla Unii Swarzędz było z kolei pokonanie Pogoni Nowe Skalmierzyce zaledwie 1:0. W środowych spotkaniach (8 maja) nie było jednak wątpliwości.

Znamy finalistów Pucharu Polski WZPN. Jak przebiegały spotkania?

W meczu Victorii z Polonią od początku dominowali jego gospodarze. Już do przerwy prowadzili 2:0 po golach Macieja Szczublewskiego i Jakuba Groszkowskiego. W drugiej części gracze trenera Pawła Lisieckiego nie zwolnili nogi z gazu i po trafieniach Arkadiusza Wolniewicza i drugim Szczublewskiego pokonali sensacyjnie, choć w pełni zasłużenie III-ligowca ze Środy Wielkopolskiej.

Z kolei w Kórniku, gdzie grały Kotwica z Unią, do przerwy mieliśmy remis. Po pierwszy czterdziestu pięciu minutach było 1:1. Pierwszą bramkę zdobyli goście. Już w szóstej minucie do siatki trafił Bartosz Łuczak. Gospodarze odpowiedzieli po pół godziny gry za sprawą Jakuba Rasiaka. W drugiej połowie strzelali już tylko jednak goście. Najpierw uczynił to Dominik Chromiński, a dzieła zniszczenia w końcówce dopełnili Jan Paczyński i Krzysztof Biegański, dzięki czemu Unia wygrała aż 4:1 i zagra z Victorią w finale wojewódzkiego PP.

Victoria Września - Polonia Środa Wielkopolska 4:0 (2:0)

Bramki:

12’ 1:0 Maciej Szczublewski

41’ 2:0 Jakub Groszkowski

46’ 3:0 Arkadiusz Wolniewicz

70’ 4:0 Maciej Szczublewski

Victoria: Jan Perzyński - Igor Sarnowski (82’ - Mikołaj Czajczyński), Marcin Maćkowiak, Marcel Węcławek, Jakub Kwaśny (89’ - Adrian Kurzyński) - Wiktor Strzelczyk, Patryk Pawłowski - Arkadiusz Wolniewicz (75’ - Hubert Szaufer), Jakub Groszkowski (85’ - Michał Czerniak), Maciej Szczublewski (kapitan) (73’ - Kamil Kanior) - Mikołaj Jankowski (85’ - Wiktor Pruchnik)

Trener: Paweł Lisiecki

Polonia: Hubert Świtalski - Michał Walczak, Piotr Skrobosiński, Piotr Wujec, Piotr Kalak (46’ - Bruno Siedlecki) - Aleksander Kluczyński, Jakub Giełda (57’ - Marcin Kaczmarek), Mikołaj Stangel - Klaudiusz Milachowski (57’ - Emanuel Mikołajczyk), Jędrzej Drame, Kevin Durueke (80’ - Jakub Wawrowski)

Trener: Paweł Kutynia

Kotwica Kórnik - Unia Swarzędz 1:4 (1:1)

Bramki:

6’ 0:1 Bartosz Łuczak

29’ 1:1 Jakub Rasiak

50’ 1:2 Dominik Chromiński

86’ 1:3 Jan Paczyński

90’ 1:4 Krzysztof Biegański

Kotwica: Szymon Nowacki - Ernest Korek, Michał Patalas, Radosław Jasiński (kapitan), Tomasz Ceglewski - Tymon Włodarczyk (70’ - Tymoteusz Gabski), Wiktor Piaskowski, Patryk Uliński, Dominik Smykowski (41’ - Michał Sójka) - Jakub Rasiak, Filip Wełniak

Trener: Tomasz Nawrot

Unia: Andrzej Budnik - Adrian Chopcia, Eryk Marcinkowski, Adrian Laskowski, Aleksander Theus - Jan Paczyński, Wojciech Antczak, Dominik Chromiński, Adam Borucki, Tymoteusz Klupś - Łukasz Spławski

Trener: Tomasz Bekas

Kiedy i gdzie odbędzie się finał Pucharu Polski WZPN?

Przed nami został już tylko jeden mecz. Zmierzą się w nim Victoria Września i Unia Swarzędz. Mecz odbędzie się w środę, 5 czerwca na stadionie we Wrześni, a jego gospodarzem będzie Victoria. Godzina mecz jeszcze nie została ustalona. Zwycięzca Pucharu Polski WZPN w nagrodę zakwalifikuje się do 1/32 finału Fortuna Pucharu Polski w sezonie 2024/2025.

Artykuł pochodzi z portalu zwielkopolski24.pl. Kliknij tutaj, aby tam przejść.