Zwycięstwo Piasta na koniec rundy

Zwycięstwo Piasta na koniec rundy - Zdjęcie główne

SportEfektownym zwycięstwem rundę jesienną zakończyli piłkarze Piasta. Na własnym terenie pokonali oni wyżej notowany zespół - SKP Słupca.

Od początku było to bardzo wyrównane, ciekawe i szybkie spotkanie. Jedni i drudzy mieli dobre okazje, ale przez pierwszy kwadrans nie potrafili ich wykorzystać. Ale właśnie po tym okresie na strzał przy tzw. krótkim słupku, zdecydował się Patryk Wciórka. Stał tam co prawda Maciej Przygoda, ale mimo to piłka znalazła drogę do siatki. Autor gola po następnym kwadransie zapisał na swoim koncie asystę, a prowadzenie podwyższył Mateusz Wachowiak. Tuż przed przerwą goście mieli rzut wolny pośredni z 17. metrów. Doszło po nim do sporego zamieszania, ale kontaktowego gola nie było. Mógł on paść zaraz po wznowieniu gry, ale akcji Jacka Mikołajczyka nie zdołał zamknąć, będący na dobrej pozycji, Piotr Witowski. Kilka minut później mieliśmy podobną sytuację, ale po drugiej stronie boiska, kiedy to po centrze Jakuba Smektały minimalnie ze wślizgiem spóźnił się Wachowiak, a po chwili nie trafił Jakub Szymanowski. W 57. minucie dwa razy strzelał Smektała. Najpierw z rzutu rożnego, po którym piłkę odbił jeden z obrońców, a po drugiej próbie, przed siebie sparował ją Przygoda. Osiem minut później, po dośrodkowaniu Damiana Gromanowskiego, bardzo dobrej sytuacji nie wykorzystał niepilnowany Jakub Mikołajczyk. W 68. i 78. mieliśmy dwie niemal identyczne okazje, kiedy to po rzutach wolnych Michała Lorenckiego dwukrotnie główki Kamila Sroki obronił Bartłomiej Wosiek. Natomiast w międzyczasie, po podaniu Smektały, z woleja z bliska trafił Wachowiak. Bramkarz SKP był co prawda bliski skutecznej interwencji, ale strzał był na tyle silny, że „przełamał” ręce Przygody. Przyjezdni do końca walczyli o zmianę niekorzystnego dla siebie wyniku i ta postawa przyniosła im efekt na dwie minuty przed upływem regulaminowego czasu, kiedy to z bliska celnie główkował Piotr Głowala, ustalając wynik końcowy. (wb)

PIAST KOBYLIN - SKP SŁUPCA 3:1 (2:0)
Składy: Piast: B. Wosiek, A. Kurzawa, Kubiak, Wachowiak (87’ Knuła), Szymanowski, Smektała, Olikiewicz, Snela, Frąckowiak (85’ K. Jędrzejak), Wciórka (83’ E. Jędrzejak), Wosiek
SKP: Przygoda, Zaparty (82’ Michalak), Górki, Wujek, Witowski (76’ Nowak), Gromanowski, Kajdan (46’ Kwaśny), Budny (46’ Mikołajczyk), Głowala, Sroka, Lorencki
Bramki: 1:0 Patryk Wciórka 15’, 2:0 Mateusz Wachowiak 31’, 3:0 Mateusz Wachowiak 75’ , 3:1 Piotr Głowala 88’