Sytuacja na rynku węgla jest bardzo trudna. Opału nie ma lub jego ceny są horrendalne. Wiele osób szuka więc alternatywnych sposobów zakupu opału - na przykład przez internet. Wykorzystują to oszuści.
W sąsiednim powiecie jarocińskim mężczyzna chcący kupić ekogroszek przez internet stracił 4 tysiące złotych. I opału nie otrzymał.
- Za pośrednictwem internetu osoba podająca się za przedstawiciela firmy Węgiel Polska zaproponowała sprzedaż trzech ton ekogroszku. Mieszkaniec gminy Jarocin wpłacił na ten cel zaliczkę w wysokości 4.000 zł. Strona, na której dokonano transakcji zniknęła z sieci. Oferent zerwał kontakt z pokrzywdzonym - informuje na portalu www.jarocinska.pl asp. Karina Migalska-Cepa z Komendy Powiatowej Policji w Jarocinie.
Węgiel nie został dostarczony. Policja apeluje o ostrożność
Zamówiony opał nie został dostarczony. Mężczyzna nie otrzymał również zwrotu pieniędzy. Policja apeluje o zachowanie szczególnej ostrożności przy korzystaniu z wszelkiego rodzaju usług w tym zakresie. Przed dokonaniem transakcji i uiszczeniem zapłaty za opał należy sprawdzić, czy oferent jest wiarygodny i daje gwarancję dostarczenia towaru.
Jakie inne metody wykorzystują oszuści?
Oszuści wykorzystują różne metody, by ukraść nasze pieniądze. Wykorzystują do tego różnego rodzaju fortele. Pisaliśmy już o najbardziej popularnych metodach działania oszustów. Sprawdź, by wiedzieć jak się przed nimi chronić.
Znasz kogoś, kto padł ofiarą oszustwa na węgiel? A może przestępcy okradli bliską ci osobę w inny sposób? Jakie jeszcze znasz metody działania oszustów? Czekamy na komentarze!
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.