reklama

Dlaczego farby do włosów bez amoniaku cieszą się takim powodzeniem?

Opublikowano:
Autor:

Dlaczego farby do włosów bez amoniaku cieszą się takim powodzeniem? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości

Koloryzacja włosów tradycyjną farbą czy produktem bez amoniaku? Czym się różnią od siebie farby do włosów bez amoniaku od tych z amoniakiem? I czy efekt koloryzacji w obu przypadkach jest naprawdę taki sam? Te pytania zadaje sobie codziennie wiele kobiet. My natomiast postanowiliśmy na nie odpowiedzieć!

Farbowanie włosów w domu - jak działa amoniak?

Każda farba do włosów musi posiadać w swoim składzie taką substancję, która pomoże barwnikowi wnikać i utrzymywać się na włosach. Niestety najczęściej tą substancją jest amoniak - to znaczy gaz o intensywnym i bardzo charakterystycznym zapachu, którego głównym zadaniem jest rozchylanie łusek włosa tak, aby pigment farby mógł w nie bez problemu wsiąknąć. Jest to najskuteczniejsza substancja przy koloryzacji włosów, która pozwala dokładnie i trwale pokryć włosy kolorem, ale jednocześnie może ona wywoływać problem suchości i nadwrażliwości skóry głowy oraz osłabienia kondycji naszych włosów.

Bezpieczne farby do włosów bez amoniaku?

W farbie do włosów bez amoniaku mamy do czynienia z substancją zastępczą, która pełni podobne funkcje do amoniaku, ale jednocześnie jest łagodniejsza dla skóry głowy oraz naszych włosów. Najczęściej jest nią monoetyloamina (MEA) - niepodrażniająca, płynna i bezwonna sól amonowa, która również odpowiada za rozchylanie łusek włosa, ale działa zdecydowanie wolniej i delikatniej, dzięki czemu włosy po koloryzacji takim środkiem mniej się niszczą. Co więcej, środki do farbowania włosów bez amoniaku bardzo często wzbogacone są dodatkowymi substancjami odżywczymi np. mleczko królewskie w farbach do włosów bez amoniaku Casting Creme Gloss L’Oréal Paris, dzięki czemu włosy po koloryzacji są miękkie, błyszczące i odznaczają się zdrowym wyglądem.

Farby do włosów bez amoniaku - dlaczego stają się coraz bardziej popularne?

  • Istotną zaletą koloryzacji bez amoniaku jest przede wszystkim przyjemny i niedrażniący zapach farby - w wielu przypadkach jest tak, że farba jest nie tylko pozbawiona nieprzyjemnego zapachu, ale też dodatkowo wzbogacona roślinnymi ekstraktami o pięknym aromacie.
  • Farba do włosów bez amoniaku pokrywa siwe włosy z taką samą skutecznością, jak tradycyjne farby do włosów - w związku z tym panie, które posiadają siwe, a zarazem słabe włosy, nie będą dodatkowo narażać ich na uszkodzenia.
  • Farby do włosów bez amoniaku to też dobry sposób na koloryzację włosów dla ciężarnych, dla których właściwości amoniaku mogą okazać się szkodliwe. Dla kobiet w ciąży dużym ułatwieniem może być brak intensywnego zapachu, który w tym czasie jest wyjątkowo drażniący.
  • Farby do włosów bez amoniaku to wręcz jedyne rozwiązanie dla osób, które mają do czynienia z wrażliwą skórą głowy - to znaczy skłonnościami do podrażnień i zaczerwienień. Najlepsza farba do włosów bez amoniaku dla wrażliwców to jednak taka, w której wszystkie substancje są pochodzenia naturalnego np. roślinnego.
  • Farby do włosów bez amoniaku są wprost idealne do domowej koloryzacji włosów - dzięki nim w prosty sposób możemy zdecydować się na zmianę dotychczasowego koloru włosów.

Koloryzacja włosów bez amoniaku - czy jest skuteczna?

Intensywność koloru oraz trwałość koloryzacji w przypadku farby do włosów z amoniakiem i bez amoniaku jest bardzo podobna. Trzeba jednak zaznaczyć, że farby do włosów bez amoniaku nie są przeznaczone do trwałej koloryzacji włosów - po pewnym czasie możemy zauważyć, że kolor włosów delikatnie “wypłukuje się” przy każdym myciu, co większość producentów farb do włosów zaznacza w informacji na pudełku np. farba do 28 myć. Nie zmienia to jednak faktu, że większość pań powtarza koloryzację włosów farbami bez amoniaku co około 6-8 tygodni - czyli podobnie jak w przypadku tradycyjnego farbowania włosów. Jeśli więc zależy nam na pięknym kolorze włosów, ale jednocześnie chcemy uchronić je przed zniszczeniem, zdecydowanie warto przestawić się z tradycyjnej koloryzacji na tę bez amoniaku.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ

Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM

e-mail
hasło

Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

logo